X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Biden: jedynym rozwiązaniem konfliktu jest współistnienie dwóch państw - Izraela i Palestyny

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2021 03:35
Prezydent Joe Biden zapowiedział szeroki pakiet pomocy ekonomicznej dla Palestyńczyków przy odbudowie Strefy Gazy. Podczas konferencji prasowej w Białym Domu Biden zadeklarował niezachwiane przywiązanie do bezpieczeństwa Izraela. Podkreślił jednak również potrzebę współistnienia obok siebie dwóch państw - izraelskiego i palestyńskiego.
Joe Biden
Joe Biden Foto: PAP/EPA/Stefani Reynolds/POOL
gaza 1200 pap (2).jpg
Zawieszenie broni na Bliskim Wschodzie. Mieszkańcy Gazy liczą straty po wojnie

Podczas konferencji prasowej przy okazji wizyty w Białym Domu prezydenta Korei Południowej Moon Jae-ina, Joe Biden był pytany o zmianę stosunku Partii Demokratycznej do Izraela oraz amerykańskiej pomocy militarnej dla tego kraju.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:49 11092778_1.mp3 Prezydent USA o konflikcie bliskowschodnim - relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

- Nie ma zmiany mojego podejścia do bezpieczeństwa Izraela, kropka - odpowiedział. Prezydent USA wyraził przekonanie, że Partia Demokratyczna nadal popiera Izrael.

1200_Blinken_Forum.jpg
Sekretarz stanu USA uda się na Bliski Wschód. Celem "wspólna praca na rzecz lepszej przyszłości"

- Dopóki państwa regionu nie potwierdzą jednoznacznie prawa Izraela do istnienia jako niezależnego państwa żydowskiego, nie będzie pokoju - oświadczył.

Joe Biden przekonywał też, że jedynym trwałym rozwiązaniem konfliktu bliskowschodniego jest współistnienie dwóch państw - izraelskiego i palestyńskiego. Zadeklarował też pomoc Palestyńczykom w odbudowie zniszczeń, ale w taki sposób, by nie dać Hamasowi możliwości odbudowania swego arsenału.

Biden wezwał inne "podobnie myślące państwa" by przyłączyły się do tego projektu.

pb

Czytaj także

Zawieszenie broni pomiędzy Hamasem a Izraelem. Rydelek: na wyciszeniu konfliktu zależało USA

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 17:40
- Należy się spodziewać, że w ciągu najbliższych kilkunastu lat polityka amerykańska wobec Izraela zmieni się - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Rydelek, specjalista ds. Bliskiego Wschodu z portalu pulslewantu.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konflikt w Strefie Gazy. Dr Grabowski: każda ze stron poniosła straty

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 19:13
W Strefie Gazy doszło do zawieszenia broni między Izraelem a Hamasem. - Polityka zasiedlania ziem palestyńskich nie zostanie przerwana przez Izrael. W związku z tym możemy spodziewać się, że w jakiejś niedalekiej przyszłości taki kryzys może ponownie wybuchnąć - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Wojciech Grabowski z Uniwersytetu Gdańskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rakowski: zawieszenie broni pomiędzy Hamasem a Izraelem wcale nie powoduje zakończenia konfliktu

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 20:20
- Wiele krajów arabskich uważało, że im szybciej zakończy się konflikt Izraela z Hamasem, tym mniejsza szansa na to, że rozleje się on na inne państwa - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Rakowski, komentator polityki bliskowschodniej.
rozwiń zwiń