X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sekretarz stanu USA uda się na Bliski Wschód. Celem "wspólna praca na rzecz lepszej przyszłości"

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 05:20
Sekretarz stanu USA Antony Blinken uda się "w najbliższych dniach" na Bliski Wschód, gdzie przeprowadzi rozmowy ze swoimi izraelskimi, palestyńskimi i regionalnymi odpowiednikami - poinformował Departament Stanu.
Blinken ogłosił zapowiedź swojej wizyty wkrótce po zawarciu porozumienia o zawieszeniu broni w Strefie Gazy
Blinken ogłosił zapowiedź swojej wizyty wkrótce po zawarciu porozumienia o zawieszeniu broni w Strefie GazyFoto: Reuters/Forum
gaza mid-epa09215072 1200.jpg
Zawieszenie broni w Strefie Gazy. Jest porozumienie Izraela i Hamasu

Celem podróży ma być "wspólna praca na rzecz lepszej przyszłości dla Izraelczyków i Palestyńczyków" - głosi komunikat.

Czytaj także:

Blinken rozmawiał w czwartek telefonicznie z ministrem spraw zagranicznych Izraela Gabrielem "Gabi" Ashkenazim, którego poinformował o swojej podróży.

1200_Izrael_Forum.jpg
"Niewiele potrzeba, by sytuacja ponownie się zaogniła". Michał Wojnarowicz o konflikcie w Strefie Gazy

Podkreśla się, że Blinken ogłosił zapowiedź swojej wizyty wkrótce po zawarciu porozumienia o zawieszeniu broni po kolejnej odsłonie walk między Izraelem i radykalnym palestyńskim Hamasem w Strefie Gazy.

Wcześniej sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres wyraził przekonanie, że zawarte porozumienie należałoby wykorzystać do podjęcia próby ożywienia bliskowschodniego procesu pokojowego.

pb

Czytaj także

Charge d’affaires Izraela w Polsce: żałujemy każdego ludzkiego życia, także w Gazie

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2021 22:00
- Każda śmierć jest godna pożałowania, zwłaszcza dzieci. Ja też jestem matką i uważam, że życie dzieci jest święte i mamy obowiązek go bronić. Ale gdy Hamas używa ich jako żywych tarcz, wina spada na nich - mówiła w rozmowie z dziennikarzem IAR Wojciechem Cegielskim pełniąca obowiązki izraelskiego ambasadora w Warszawie Tal Ben-Ari Yaalon.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Piotr Briks o społecznym podłożu konfliktu izraelsko-palestyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2021 20:52
Na Zachodnim Brzegu dochodzi do starć Palestyńczyków z armią Izraela. Z kolei we Wschodniej Jerozolimie doszło do starć między Palestyńczykami a żydowskimi osadnikami. W samym Izraelu mają miejsce bójki między Arabami a Żydami, odbywają się samosądy na przypadkowych osobach. Głównym powodem zamieszek jest nierozwiązany od ponad 100 lat konflikt, ale składają się na to też inne elementy. Mówił o tym w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Briks z Uniwersytetu Szczecińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dramatyczna sytuacja humanitarna". Dr Beata Górka-Winter o konflikcie w Strefie Gazy

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 20:25
- Ponad 50 tysięcy Palestyńczyków musiało przemieścić się w inny region i w tej chwili zamieszkują w szkołach albo tam, gdzie po prostu mogą się zgromadzić. To wszystko dzieje się oczywiście w kontekście epidemii koronawirusa. Mamy dramatyczną sytuację humanitarną - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Beata Górka-Winter, ekspert ds. bezpieczeństwa. 
rozwiń zwiń