X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zawieszenie broni w Strefie Gazy. Jest porozumienie Izraela i Hamasu

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 22:35
Izrael i dwa główne palestyńskie ugrupowania zbrojne: Hamas i islamski Jihad uzgodniły zawieszenie broni, które ma zakończyć trwającą 11 dni ofensywę izraelską w Strefie Gazy i ostrzał Izraela. Przerwanie ognia zaakceptował izraelski gabinet bezpieczeństwa.
Zniszczone budynki w Strefie Gazy
Zniszczone budynki w Strefie GazyFoto: PAP/EPA/HAITHAM IMAD
izrael czolgi pap 1200 .jpg
"Dramatyczna sytuacja humanitarna". Dr Beata Górka-Winter o konflikcie w Strefie Gazy

Rozejm ma być "wzajemny i jednoczesny", co potwierdziły obie strony konfliktu.

Czytaj także:

Jak informuje Hamas, porozumienie zacznie obowiązywać w nocy o godz. 2.00 czasu miejscowego. Z kolei strona izraelska twierdzi, że godzina jeszcze nie została ustalona.

forum-0610352662 (1).jpg
Ile rakiet ma Izrael, jak działa Żelazna Kopuła, jakie ma ograniczenia i które kraje chcą zakupić ten system?

Kancelaria premiera Izraela Benjamina Netanjahu poinformowała, że gabinet bezpieczeństwa jednogłośnie zaakceptował propozycję Egiptu "bezwarunkowego" zawieszenia broni.

Egipska telewizja państwowa podała, że "egipskie wysiłki na rzecz przerwania ognia między Izraelem i Palestyńczykami zakończyły się sukcesem".

Według źródeł AFP, do Tel Awiwu i na terytoria palestyńskie zostaną wysłane dwie egipskie "delegacje bezpieczeństwa", które będą nadzorować zawieszenie broni.

fc/pb

Czytaj także

Powszechny dostęp do schronów w Izraelu. Zapewniają bezpieczeństwo milionom obywateli

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2021 08:02
Obok systemów obrony antyrakietowej i wczesnego ostrzegania, około miliona schronów zapewnia bezpieczeństwo 9,3 mln mieszkańców Izraela. Kiedy nie ma zagrożenia, służą one często jako pokoje dziecięce, sypialnie dla gości, siłownie czy nawet synagogi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Charge d’affaires Izraela w Polsce: żałujemy każdego ludzkiego życia, także w Gazie

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2021 22:00
- Każda śmierć jest godna pożałowania, zwłaszcza dzieci. Ja też jestem matką i uważam, że życie dzieci jest święte i mamy obowiązek go bronić. Ale gdy Hamas używa ich jako żywych tarcz, wina spada na nich - mówiła w rozmowie z dziennikarzem IAR Wojciechem Cegielskim pełniąca obowiązki izraelskiego ambasadora w Warszawie Tal Ben-Ari Yaalon.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Piotr Briks o społecznym podłożu konfliktu izraelsko-palestyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2021 20:52
Na Zachodnim Brzegu dochodzi do starć Palestyńczyków z armią Izraela. Z kolei we Wschodniej Jerozolimie doszło do starć między Palestyńczykami a żydowskimi osadnikami. W samym Izraelu mają miejsce bójki między Arabami a Żydami, odbywają się samosądy na przypadkowych osobach. Głównym powodem zamieszek jest nierozwiązany od ponad 100 lat konflikt, ale składają się na to też inne elementy. Mówił o tym w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Briks z Uniwersytetu Szczecińskiego.
rozwiń zwiń