X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Izraelczycy i Palestyńczycy zasługują na wolność". Biden o sytuacji na Bliskim Wschodzie

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 07:30
Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden pochwalił zawieszenie broni między Izraelem a Hamasem. Podczas wystąpienia w Białym Domu amerykański przywódca wyraził przekonanie, że zaprzestanie walk stwarza szanse na osiągniecie szerszego pokoju. W najbliższych dniach na Bliski Wschód ma się udać sekretarz stanu USA Antony Blinken.
Prezydent USA skomentował zawieszenie broni między Izraelem a Hamasem
Prezydent USA skomentował zawieszenie broni między Izraelem a HamasemFoto: PAP/EPA/Yuri Gripas/POOL
gaza mid-epa09215072 1200.jpg
Zawieszenie broni w Strefie Gazy. Jest porozumienie Izraela i Hamasu

Prezydent Joe Biden poinformował o zawieszeniu broni zaraz po rozmowie telefonicznej z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu. Była to szósta rozmowa obu przywódców od wybuchu konfliktu.

Posłuchaj
00:52 11090710_1.mp3 Joe Biden o zawieszeniu broni między Izraelem a Hamasem - relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Czytaj także:

Joe Biden rozmawiał także z przywódcami innych państw w regionie, w tym z prezydentem Egiptu. - Wyrażam głęboką wdzięczność prezydentowi el-Sisi i innym politykom, którzy odegrali kluczową rolę w tych działaniach dyplomatycznych - mówił.

1200_Izrael_Forum.jpg
"Niewiele potrzeba, by sytuacja ponownie się zaogniła". Michał Wojnarowicz o konflikcie w Strefie Gazy

Amerykański prezydent wyraził bezwarunkowe poparcie dla prawa Izraela do samoobrony, ale ubolewał nad ofiarami konfliktu. - Chcę przekazać moje szczere kondolencje wszystkim rodzinom - izraelskim i palestyńskim, które straciły bliskich i życzę rannym pełnego powrotu do zdrowia - mówił.

Powiedział też, że Izraelczycy i Palestyńczycy zasługują na wolność, pomyślność i demokrację. - Mój rząd będzie kontynuował dyskretną, nieustającą dyplomację, by to osiągnąć. Wierzę, że mamy prawdziwą szansę - powiedział.

Prezydent USA zapowiedział współpracę z ONZ w celu rozpoczęcia zakrojonej na szeroką skalę akcji pomocy humanitarnej i odbudowy Strefy Gazy.

pb

Czytaj także

Przedstawicielka ambasady Izraela w Polsce: za śmierć cywilów w Palestynie odpowiada Hamas

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2021 12:00
Izrael obwinia Hamas za śmierć cywilów w Strefie Gazy. Strona palestyńska twierdzi, że od początku trwającej od 10 dni wojny w enklawie zginęło co najmniej 220 osób, a jedna trzecia ofiar to kobiety i dzieci. Rannych miało zostać ponad półtora tysiąca osób. ONZ szacuje, że 52 tysiące osób uciekło ze swoich domów z powodu intensywnych izraelskich bombardowań. Po stronie izraelskiej zginęło dotąd 12 osób czyli niemal 20 razy mniej niż w Gazie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

P.o. ambasadora Izraela: bombardowanie Strefy Gazy było konieczne

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2021 19:07
Rośnie liczba ofiar trwającej od 10 dni wojny w Strefie Gazy. Izraelskie naloty na Gazę zabiły już ponad 220 osób, a palestyńskie rakiety wystrzeliwane na Izrael kilkanaście osób. Po stronie palestyńskiej ponad jedna trzecia ofiar to cywile: kobiety i dzieci. Pełniąca obowiązki ambasadora Izraela w Polsce Tal Ben-Ari Yaalon przekonuje, że nawet w 2014 roku podczas poprzedniej operacji strona palestyńska nie wystrzeliwała tylu rakiet co teraz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Piotr Briks o społecznym podłożu konfliktu izraelsko-palestyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2021 20:52
Na Zachodnim Brzegu dochodzi do starć Palestyńczyków z armią Izraela. Z kolei we Wschodniej Jerozolimie doszło do starć między Palestyńczykami a żydowskimi osadnikami. W samym Izraelu mają miejsce bójki między Arabami a Żydami, odbywają się samosądy na przypadkowych osobach. Głównym powodem zamieszek jest nierozwiązany od ponad 100 lat konflikt, ale składają się na to też inne elementy. Mówił o tym w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Briks z Uniwersytetu Szczecińskiego.
rozwiń zwiń