X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

ONZ: będzie międzynarodowe śledztwo ws. konfliktu na Bliskim Wschodzie

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 21:10
Rada Praw Człowieka ONZ zgodziła się wszcząć międzynarodowe śledztwo w sprawie przestępstw podczas ostatniego konfliktu w Strefie Gazy. Głosowało za tym 24 spośród 47 członków Rady. 
Zniszczenia w Strefie Gazy
Zniszczenia w Strefie GazyFoto: PAP/EPA/MOHAMMED SABER

Strefa Gazy PAP 1200.jpg
Zawieszenie broni na Bliskim Wschodzie. Mieszkańcy Gazy liczą straty po wojnie

Rezolucję w tej sprawie wniosła Organizacja Współpracy Islamskiej (OIC) oraz delegacja Palestyny w ONZ. Śledztwo ma prowadzić niezależna, międzynarodowa komisja. Izrael już zapowiada, że nie będzie z nią współpracował.

Otwierając sesję, Wysoka Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka Michelle Bachelet powiedziała, że niepokój budzi szczególnie "duża liczba zabitych i rannych cywilów w Gazie". Podkreśliła, że izraelskie ataki na enklawę "mogą stanowić zbrodnie wojenne". Komisarz dodała, że ostrzał rakietowy terytorium Irzaela, który prowadził Hamas, był "jasnym pogwałceniem międzynarodowego prawa humanitarnego".

Międzynarodowa komisja

Rada Praw Człowieka ONZ postanowiła powołać "niezależną, międzynarodową komisję, która zajmie się śledztwem". Rezolucję potępiła ambasador Izraela przy Narodach Zjednoczonych, według której jest ona "kolejnym przejawem stronniczości Rady Praw Człowieka". Izraelski MSZ twierdzi, że śledztwo ma na celu "wybielenie zbrodni terrorystów z Hamasu".

W ciągu walk od 10 do 21 maja zginęło 254 Palestyńczyków i 13 osób w Izraelu. Palestyńczycy ostrzelali rakietami Strefę Gazy, a w odpowiedzi Izrael prowadził naloty z powietrza.

pkur

Czytaj także

Biden: jedynym rozwiązaniem konfliktu jest współistnienie dwóch państw - Izraela i Palestyny

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2021 03:35
Prezydent Joe Biden zapowiedział szeroki pakiet pomocy ekonomicznej dla Palestyńczyków przy odbudowie Strefy Gazy. Podczas konferencji prasowej w Białym Domu Biden zadeklarował niezachwiane przywiązanie do bezpieczeństwa Izraela. Podkreślił jednak również potrzebę współistnienia obok siebie dwóch państw - izraelskiego i palestyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Gazie trwa szacowanie strat. Co najmniej 2 tys. mieszkań zostało zniszczonych

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2021 16:28
- Według wstępnej oceny co najmniej 2 tys. mieszkań zostało zniszczonych, a ponad 15 tys. - częściowo zniszczonych w Strefie Gazy w walkach między siłami Izraela a palestyńskimi bojownikami - powiedział w sobotę wiceminister robót publicznych i mieszkalnictwa tej palestyńskiej enklawy.
rozwiń zwiń