X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Plagi przemocy i korupcji". Kryzys migracyjny w USA tematem rozmów na szczycie

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 03:50
Prezydent Meksyku Andrés Manuel López Obrador i wiceprezydent USA Kamala Harris rozmawiali, podczas wideokonferencji, o współpracy obu krajów, w tym wspólnych inicjatywach, jakie zamierzają podjąć w celu rozwiązania kryzysu migracyjnego w regionie.
Wiceprezydent USA podkreśliła, że oba kraje powinny stoczyć wspólną walkę z plagami przemocy i korupcji w regionie
Wiceprezydent USA podkreśliła, że oba kraje powinny "stoczyć wspólną walkę z plagami przemocy i korupcji" w regionieFoto: Zuma Press/Forum
1200_USA_PAP.png
Wzrost nielegalnej imigracji na granicy USA z Meksykiem. Oba kraje intensyfikują działania

Szef meksykańskiej dyplomacji Marcelo Ebrard, przedstawiając przebieg wideokonferencji, oświadczył, że "był to bardzo serdeczny dialog polityczny, który wykazał zasadniczą zbieżność poglądów w omawianych sprawach, a rozmowa dotyczyła przede wszystkim realizacji planów integralnego rozwoju regionu".

Czytaj także:

Wiceprezydent USA podkreśliła na wstępie tego wirtualnego spotkania z prezydentem Meksyku, że oba kraje powinny "stoczyć wspólną walkę z plagami przemocy i korupcji" w regionie, szukać wyjścia z sytuacji, w której nędza zmusza tysiące migrantów z ubogich krajów Ameryki Środkowej do nielegalnego przekraczania granicy między Meksykiem a Stanami Zjednoczonymi.

1200_USA_migracja_PAP.png
Fala nielegalnych migrantów na granicy USA z Meksykiem. Najwięcej od niemal dwóch lat

Większość tych ludzi, jak podkreślała wiceprezydent USA, "nie chce opuszczać swych domów, a jeśli to czynią, to są do tego zmuszeni brakiem możliwości w swych własnych krajach".

Harris, jak zaznaczyły meksykańskie media, została upoważniona przez prezydenta Joe Bidena do omówienia kwestii stosunków dyplomatycznych z krajami tak zwanego Trójkąta Północnego - Gwatemalą, Hondurasem i Salwadorem - aby we współpracy z Meksykiem podjąć działania mające na celu zmniejszenie nacisku migracyjnego z tych państw, który ogromnie się nasilił za czasów administracji prezydenta Donalda Trumpa, w okresie prowadzenia wobec wymienionych wyżej krajów "polityki silnej ręki".

"Możecie na nas liczyć"

Prezydent López Obrador podkreślił w rozmowie z wiceprezydent USA, że "jest wiele rzeczy, które nas łączą i zgadzamy się z polityką, którą Stany Zjednoczone zaczynają stosować w kwestii migracji". - Możecie na nas liczyć - dodał.

Jednym z tematów rozmowy, jak podkreślają meksykańscy komentatorzy, był przedstawiony ostatnio przez prezydenta Meksyku wielki plan zalesienia na terenie tego kraju i trzech wymienionych wyżej państw Ameryki Środkowej trzech milionów hektarów nieużytków w celu stworzenia nowych miejsc pracy w regionie.

Ten meksykański plan uzyskał już w 2019 r. aprobatę Komisji Gospodarczej dla Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Jego realizacja ma być jednym z tematów rozmów, które amerykańska wiceprezydent Kamala Harris będzie prowadzić w stolicy Meksyku podczas jej wizyty 8 czerwca.

pb

Czytaj także

UNICEF: liczba nieletnich migrantów przy granicy z USA wzrosła dziewięciokrotnie

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 12:00
Z 380 do prawie 3,5 tys. wzrosła od początku roku liczba nieletnich migrantów w Meksyku próbujących dotrzeć do Stanów Zjednoczonych. Przebywają oni w zatłoczonych schroniskach przy granicy, a ponad połowa jest bez rodziców - wynika z danych Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF).
rozwiń zwiń

Czytaj także

U wybrzeża Kalifornii zatonęła łódź przemytników ludzi. Są ofiary śmiertelne

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 02:00
Na Pacyfiku, u południowego wybrzeża Kalifornii, zatonęła w niedzielę łódź, którą prawdopodobnie przemycano ludzi do USA. Jak poinformowały władze, zginęły trzy osoby. 27 rozbitków udało się uratować. Wszyscy trafili do szpitali.
rozwiń zwiń