X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wzrost nielegalnej imigracji na granicy USA z Meksykiem. Oba kraje intensyfikują działania

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 05:15
Prezydent Meksyku Andrés Manuel López Obrador i wiceprezydent USA Kamala Harris rozmawiali telefonicznie o przyczynach skoku nielegalnej imigracji do Stanów Zjednoczonych z Ameryki Środkowej.
Do USA napływa coraz więcej nielegalnych imigrantów z Meksyku
Do USA napływa coraz więcej nielegalnych imigrantów z MeksykuFoto: PAP/DPA/Jair Cabrera Torres
1200_USA_migracja_PAP.png
Fala nielegalnych migrantów na granicy USA z Meksykiem. Najwięcej od niemal dwóch lat

Gwałtowny wzrost nielegalnej imigracji na granicy amerykańsko-meksykańskiej stanowi jedno z największych wyzwań politycznych dla nowej administracji prezydenta USA Joe Bidena - wskazuje agencja Reuters.

Czytaj także:

López Obrador wysłał wojsko i policję, aby powstrzymać napływ ludzi z Ameryki Środkowej do Stanów Zjednoczonych, a podczas rozmowy Kamala Harris podziękowała mu za współpracę w kwestiach imigracyjnych - informuje USA w wydanym po rozmowie oświadczeniu.

Politycy "zgodzili się kontynuować współpracę, aby zająć się podstawowymi przyczynami migracji z krajów Trójkąta Północnego Salwadoru, Gwatemali i Hondurasu - w tym ubóstwem, przemocą i brakiem możliwości ekonomicznych" - czytamy w oświadczeniu.

1200_Meksyk_Forum.png
Koniec z odsyłaniem ubiegających się o azyl do Meksyku. To efekt decyzji Joe Bidena

Większa pomoc humanitarna

Kamalę Harris, którą Joe Biden w ubiegłym miesiącu wyznaczył do kierowania polityką Stanów Zjednoczonych na wyzwanie imigracyjne, poinformowała Lópeza Obradora o amerykańskich "wysiłkach na rzecz zwiększenia pomocy humanitarnej w regionie Trójkąta Północnego" - dodano w oświadczeniu.

Ze swojej strony prezydent Meksyku stwierdził w oświadczeniu, że wyzwanie obejmuje dyskusję na temat "promowania uporządkowanej, bezpiecznej i regularnej imigracji", a także ochrony nieletnich.

"Z naszej strony jesteśmy gotowi połączyć siły w walce z przemytem ludzi i ochroną praw człowieka, zwłaszcza dziewcząt i chłopców" - napisał López Obrador na Twitterze po rozmowie z Kamalą Harris.

Obie strony uzgodniły również, że zintensyfikują współpracę w celu zwalczania przemytu i handlu ludźmi.

pb

Czytaj także

Fala migrantów na południowej granicy USA. Trump oskarża Bidena: nasz kraj jest niszczony

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 11:46
Na południową granicę USA napłynęła fala migrantów z Ameryki Środkowej. Minister bezpieczeństwa narodowego (DHS) Alejandro Mayorkas poprosił pracowników swego resortu o ochotniczą pomoc, a administracja obiecuje prowadzenie "humanitarnej polityki" imigracyjnej. Tymczasem były prezydent Donald Trump za trudną sytuację na granicy oskarża Joe Bidena. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielki marsz emigrantów z Meksyku do USA. Służby ostrzegają przed katastrofą humanitarną

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 09:44
Amerykańska straż graniczna ostrzega Biały Dom przed katastrofą humanitarną przy granicy z Meksykiem. Jak wynika z opublikowanego raportu, od czasu objęcia prezydentury przez Joe Bidena przez granicę przeszło do USA ponad 150 tysięcy nielegalnych emigrantów. Drugie tyle czeka po meksykańskiej stronie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kryzys na granicy USA z Meksykiem. Republikanie krytykują Bidena

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 04:13
Republikańscy politycy zaatakowali w niedzielę prezydenta USA Joe Bidena za sytuację na granicy z Meksykiem, zarzucając mu, że jest praktycznie otwarta. Były prezydent Donald Trump nazwał zalew nielegalnych imigrantów ogólnokrajową katastrofą.
rozwiń zwiń