X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent Meksyku: USA potrzebują 800 tys. migrantów rocznie. Powiem o tym Joe Bidenowi

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 22:00
Prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador powiedział, że podczas swojej poniedziałkowej rozmowy z przywódcą USA Joe Bidenem będzie rozmawiał o sytuacji prawnej migrantów. Podkreślił, że USA potrzebują imigrantów i powinni oni przybywać tam legalnie.
Andrs Manuel López Obrador i Joe Biden
Andrés Manuel López Obrador i Joe BidenFoto: Shutterstock/Octavio Hoyos/Stratos Brilakis

Według szacunków meksykańskiego prezydenta Stany Zjednoczone rocznie potrzebują między 600 a 800 tys. nowych pracowników.

Czytaj także:
imigranci meksyk 1200 shutterstock.jpg
Do granicy USA zbliża się wielotysięczna karawana imigrantów. "To wczesny test dla Joe Bidena"

- Lepiej, by migracje odbywały się w sposób zorganizowany, legalny, by pracownicy nie narażali swojego życia, by prawa człowieka były szanowane - mówił w sobotę prezydent Lopez Obrador.

W poniedziałek przywódcy Meksyku i USA odbędą wirtualne spotkanie poświęcone sprawom migracji i kryzysu ekonomicznego wywołanego pandemią koronawirusa. Lopez Obrador zapewnił, że będzie nalegał na porozumienie zapewniające odpowiednie prawa pracownikom z Meksyku i Ameryki Środkowej.

Czytaj także:

jbt

Czytaj także

Dr Małgorzata Bonikowska: nie da się całkowicie zahamować nielegalnej imigracji do UE

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 17:32
W ciągu roku dwukrotnie wzrosła liczba imigrantów, którzy dotarli do UE szlakiem bałkańskim, jednocześnie coraz mniej osób dostaje się do Europy przez Morze Śródziemne. Ponad połowa migrantów to Syryjczycy, jedną czwartą stanowią Afgańczycy. - Nie da się całkowicie uszczelnić granic - mówi dr Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Meksyk: Carlos Slim, jeden z najbogatszych ludzi świata, wyszedł ze szpitala po terapii COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2021 02:22
Meksykański biznesmen Carlos Slim, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, wrócił do domu ze szpitala po ataku COVID-19 i czuje się dobrze - powiedział w sobotę jego rzecznik Arturo Elias. W ciągu ostatniego tygodnia Slim otrzymywał pomoc medyczną w National Institute of Nutrition, publicznym szpitalu w Mexico City.
rozwiń zwiń