X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Koniec z odsyłaniem ubiegających się o azyl do Meksyku. To efekt decyzji Joe Bidena

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 04:30
Pierwszego dnia rządów nowego prezydenta Joe Bidena Departament Bezpieczeństwa Krajowego (DHS) zakomunikował o wstrzymaniu programu, na mocy którego osoby ubiegające się o azyl w USA były odsyłane do Meksyku, gdzie oczekiwały na przesłuchanie w amerykańskim sądzie.
Program dot. migrantów z Meksyku zakończy się 21 stycznia
Program dot. migrantów z Meksyku zakończy się 21 styczniaFoto: EFE/Forum
1200_Biden_Forum.png
Pierwsze decyzje Bidena. Stany Zjednoczone wracają do porozumienia klimatycznego

Program, znany pod nazwą Protokoły Ochrony Migrantów (Migrant Protection Protocols - MPP), był wprowadzony przez poprzedniego prezydenta Donalda Trumpa.

Czytaj także:

Spowodował on, że tysiące osób, przeważnie pochodzących z ubogich krajów Ameryki Środkowej, przez długie miesiące koczowały po meksykańskiej stronie granicy z USA, oczekując na wyznaczenie terminu rozpatrzenia ich wniosku o azyl.

biden 1200 forum.jpg
"Zjednoczeni możemy zrobić wielkie, ważne rzeczy". Joe Biden zaprzysiężony na prezydenta USA

W komunikacie DHS poinformowano, że program zakończy się 21 stycznia, ale równocześnie podkreślono, że restrykcje w podróżowaniu, wprowadzone w związku z pandemią COVID-19, pozostają w mocy.

"Wszyscy uczestnicy programu MPP powinni pozostać w miejscu aktualnego pobytu oczekując na dalsze oficjalne informacje przedstawicieli rządu USA" - głosi komunikat.

W pierwszym dniu swojego urzędowania prezydent Joe Biden podpisał szereg rozporządzeń anulujących lub odwołujących decyzje swojego poprzednika.

***

Członkowie gabinetu Joe Bidena (opr. Maciej Zieliński/PAP) Członkowie gabinetu Joe Bidena (opr. Maciej Zieliński/PAP)

pb

Czytaj także

Joe Biden zaprzysiężony na prezydenta USA. Woś: będzie mówił do Polski językiem KE

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 19:41
- Administracja Joe Bidena będzie krytykowała Polskę na podobnej zasadzie jak Komisja Europejska. Dla rządu RP będzie to bardzo poważny problem - być jednocześnie krytykowanym przez głównych sojuszników, którzy gwarantują nam bezpieczeństwo od wschodniego brata, przed którym uciekamy od dekad - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Rafał Woś ("Tygodnik Powszechny"). Gościem był również Piotr Semka ("DoRzeczy"). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie mogę się doczekać naszej bliskiej współpracy". Andrzej Duda pogratulował Joe Bidenowi

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 20:25
Prezydent RP Andrzej Duda złożył w środę na Twitterze gratulacje nowemu prezydentowi USA Joe Bidenowi. Dodał, że liczy na bliską współpracę z nowym amerykańskim przywódcą w umacnianiu partnerstwa strategicznego między Polską i USA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Szczerski: filary współpracy między Polską a USA są ponadpartyjne

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 21:30
- Pragmatycznie budujemy polsko-amerykańskie relacje z każdym kolejnym prezydentem USA, pokazując wspólne pola interesów; bardzo liczymy na zaangażowanie amerykańskie, także w naszej części świata - podkreślił sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Krzysztof Szczerski.
rozwiń zwiń