X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wielki marsz emigrantów z Meksyku do USA. Służby ostrzegają przed katastrofą humanitarną

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 09:44
Amerykańska straż graniczna ostrzega Biały Dom przed katastrofą humanitarną przy granicy z Meksykiem. Jak wynika z opublikowanego raportu, od czasu objęcia prezydentury przez Joe Bidena przez granicę przeszło do USA ponad 150 tysięcy nielegalnych emigrantów. Drugie tyle czeka po meksykańskiej stronie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Grossinger / Shutterstock.com

Są wśród nich nie tylko emigranci z Ameryki Środkowej ale i tysiące z Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu. Władze Teksasu, Nowego Meksyku i Arizony ostrzegają Biały Dom, że nie są przygotowane na przyjęcie takiej liczby emigrantów i sprawdzenie kto jest chory na COVID-19.

Andres Manuel Lopez Obrador i Joe Biden free 1200
Prezydent Meksyku: USA potrzebują 800 tys. migrantów rocznie. Powiem o tym Joe Bidenowi

Imigranci po przedostaniu się na amerykańską stronę - nawet jeśli zostaną zatrzymani przez służby graniczne - są natychmiast wypuszczani. Część umieszczana jest w ośrodkach dla imigrantów a większość po prostu znika. Są wśród nich również tysiące dzieci bez rodziców.

Posłuchaj
00:55 usa meksyk granica.mp3 Kryzys na granicy USA z Meksykiem. Korespondencja Małgorzaty Kałuży (IAR)

imigranci meksyk 1200 shutterstock.jpg
Do granicy USA zbliża się wielotysięczna karawana imigrantów. "To wczesny test dla Joe Bidena"

Amerykańskie służby graniczne nie mają możliwości sprawdzenia kto przedostał się do USA. Kwitnie przemyt ludzi, a zarabiają na tym latynoskie gangi. Brak kontroli na granicy sprzyja kartelom narkotykowym.

Czytaj także:

Przed katastrofą humanitarną ostrzegają też dziennik Washington Post i prasa meksykańska, jako że przez Meksyk przechodzą karawany uchodźców.

fc

Czytaj także

Koniec z odsyłaniem ubiegających się o azyl do Meksyku. To efekt decyzji Joe Bidena

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 04:30
Pierwszego dnia rządów nowego prezydenta Joe Bidena Departament Bezpieczeństwa Krajowego (DHS) zakomunikował o wstrzymaniu programu, na mocy którego osoby ubiegające się o azyl w USA były odsyłane do Meksyku, gdzie oczekiwały na przesłuchanie w amerykańskim sądzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fala nielegalnych migrantów na granicy USA z Meksykiem. Najwięcej od niemal dwóch lat

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 03:05
Amerykańskie służby graniczne uniemożliwiły przedostanie się do USA z terytorium Meksyku ponad 100 tys. nielegalnych imigrantów - dane dotyczą lutego. Było ich najwięcej od fali odnotowanej w połowie 2019 r.
rozwiń zwiń