X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Indyjska odmiana koronawirusa odporna na szczepionki? Badacze odkryli tam nowe mutacje

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 11:50
Indyjscy naukowcy odkryli mutacje, które mogą "uniknąć odpowiedzi immunologicznej". Światowa Organizacja Zdrowia na razie nie uznała indyjskiej mutacji za równie groźną co wariant po raz pierwszy wykryty w Brazylii, RPA i Wielkiej Brytanii. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/EPA/IDREES MOHAMMED

Indie odnotowują światowe rekordy liczby zakażeń, naukowcy wciąż nie wiedzą jednak, czy za gwałtowny wzrost zakażonych odpowiada nowa mutacja koronawirusa.

lotnisko 1200 forum.jpg
USA i Australia zamykają granice dla podróżujących z Indii. Sytuacja w tym kraju wciąż dramatyczna

Indyjscy naukowcy badają przyczyny nagłego wzrostu zakażeń w tym kraju. Wciąż nie wiadomo, czy do tej sytuacji przyczynił się odkryty w Indiach wariant B.1.617. Zespół doradców indyjskiego rządu do spraw pandemii poinformował, że w części próbek wirusa wykryto "drobne mutacje", które mogą "uniknąć odpowiedzi immunologicznej".

Posłuchaj
00:41 11054161_1.mp3 Indyjskie mutacje wirusa mogą "uniknąć odpowiedzi immunologicznej". Relacja Tomasza Sajewicza (IAR) 

Mogłoby to oznaczać, że w niektórych przypadkach szczepionki nie stanowiłyby ochrony przed taką mutacją. Nie poinformowano jednak, czy "drobne mutacje" wykryto w indyjskim czy też innym wariancie koronawirusa.

Czytaj także:

Na razie indyjscy naukowcy przekonują, że nie ma dowodów na znaczny wzrost zagrożenia nowymi mutacjami. Światowa Organizacja Zdrowia nie uznała indyjskiej mutacji za równie groźną co wariant po raz pierwszy wykryty w Brazylii, RPA i Wielkiej Brytanii.

kp

Czytaj także

Pogarsza się sytuacja w Indiach. Kolejne rekordy zgonów i nowych zakażeń

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 09:47
W ciągu ostatniej doby w Indiach wykryto rekordową liczbę ponad 386 tys. nowych zakażeń koronawirusem oraz stwierdzono 3 498 zgonów. Liczby są najwyższe na świecie, choć wielu ekspertów wciąż podkreśla, że są one mocno zaniżone.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Indie: 402 tys. nowych przypadków koronawirusa, szczyt zakażeń w najbliższych dniach

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 08:34
W Indiach, gdzie w ostatnich dniach odnotowywano rekordowe liczby przypadków COVID-19, szczyt zakażeń może nastąpić w najbliższych dniach. Tak uważają indyjscy eksperci. Od 9 dni potwierdzano tam ponad 300 tysięcy zakażeń dziennie. Dziś odnotowano rekordową w skali świata liczbę prawie 402 tysięcy przypadków.
rozwiń zwiń