X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sytuacja epidemiczna w Indiach. "Liczba zgonów jest dużo wyższa, niż pokazują statystyki"

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 17:49
- Sytuacja w Indiach jest rzeczywiście bardzo poważna, dlatego, że o ile przy pierwszej fali zachorowań wydawało się, że służba zdrowia miała wystarczające możliwości leczenia osób, które ciężko przechodziły COVID-19, to teraz są one niewystarczające. Prawdopodobnie liczba zgonów jest wyższa, niż się podaje - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Iwanek, indolog, kierownik Ośrodka Badań Azji z Akademii Sztuki Wojennej.
Masowe kremacje ofiar COVID-19 w Indiach
Masowe kremacje ofiar COVID-19 w Indiach Foto: PAP/EPA/IDREES MOHAMMED

Indie zmagają się z gwałtownym wzrostem zakażeń koronawirusem, w szpitalach brakuje wolnych łóżek i tlenu. Rząd indyjski poprosił armię o pomoc w walce z narastającym kryzysem.

Indie1200?PAP
W Indiach trwa dramatyczna walka z pandemią. WHO wysyła pomoc

- Zachorowań dziennych na koronawirusa jest już ponad 300 tysięcy. (...) Sama liczba nie pokazuje skali problemu. W sytuacji takiej jak ta liczy się przede wszystkim to, na ile system służby zdrowia jest wydolny wobec ludzi, którzy mają ciężkie symptomy: czy jest dość łóżek, tlenu medycznego, czy jest wystarczająca liczba lekarzy. Ona nie jest wystraczająca - podkreślił dr Krzysztof Iwanek.


Posłuchaj
11:23 PR24_mp3 2021_04_27-16-47-46.mp3 Dr Krzysztof Iwanek o sytuacji epidemicznej w Indiach ("Świata pogląd")

         

  Z czego wynika obecna sytuacja? - Wydaje się, że indyjska służba zdrowia była niegotowa na tę skalę zachorowań i być może od momentu, kiedy Indie rozpoczęły szczepienia w styczniu tego roku, było za dużo optymizmu. (...) Zakładano, że dość szybko pójdą te szczepienia, nie obawiano się drugiej fali, było przyzwolenie rządów - stanowych i centralnego - na masowe imprezy, toczyły się kampanie wyborcze. Uznano, że nie będzie tak ostrej drugiej fali - powiedział indolog.

  Więcej w nagraniu.

  ***

  Audycja"Świata pogląd"

  Prowadził: Antoni Opaliński

  Gośćdr Krzysztof Iwanek (indolog, kierownik Ośrodka Badań Azji, Akademia Sztuki Wojennej)

  Data emisji: 27.04.2021

  Godz. emisji: 16.48

  kmp

  Czytaj także

  Koronawirus na świecie. Ponad 3 mln ofiar śmiertelnych, najgorsza sytuacja w Indiach

  Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 23:15
  Co najmniej 22 pacjentów jednego ze szpitali w Indiach zmarło, gdy na oddziale zajmującym się chorymi na COVID-19 doszło do wycieku tlenu. To właśnie w Indiach jest obecnie najgorsza na świecie sytuacja epidemiczna. W Europie z kolei wznawiane są szczepienia preparatem firmy Johnson & Johnson.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Dramatyczna sytuacja w Indiach. Pomoc w walce z COVID-19 deklarują UE i Niemcy

  Ostatnia aktualizacja: 25.04.2021 16:54
  Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała w niedzielę gotowość do udzielenia szybkiej pomocy Indiom, które mierzą się z kryzysem zdrowotnym wywołanym przez nową falę zakażeń koronawirusem. Wysłanie własnej misji pomocowej zapowiedział też rząd Niemiec.
  rozwiń zwiń