X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

USA i Australia zamykają granice dla podróżujących z Indii. Sytuacja w tym kraju wciąż dramatyczna

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 10:15
Kolejne kraje wprowadzają ograniczenia w podróżach do Indii, które zmagają się z gwałtownym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. Tymczasowy zakaz wjazdu dla obcokrajowców przybywających z tego kraju ogłosiły USA. Władze Australii nie będą wpuszczać na swoje terytorium nawet posiadaczy australijskich paszportów, którzy w ciągu ostatnich 14 dni odwiedzili Indie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Forum/ENRIQUE CALVO

pap covid 1200.jpg
Fatalne statystyki z Indii. Ostatniej doby odnotowano blisko 400 tys. nowych zakażeń

Obywatelom Australii, którzy w ciągu 14 dni przed przylotem do kraju przebywali w Indiach i zataili tę informację grozi do 5 lat więzienia. Nowe regulacje wejdą w życie 3 maja. Będą obowiązywać co najmniej do połowy miesiąca. Australijski minister zdrowia Greg Hunt poinformował, że wprowadzenie kar nie było łatwą decyzją. Jest ona jednak "krytyczna" dla systemu opieki zdrowotnej i bezpieczeństwa Australijczyków w kraju.

Posłuchaj
00:47 11052820_1.mp3 Kolejne kraje wprowadzają ograniczenia w podróżach do Indii. Relacja Tomasza Sajewicza (IAR)

Decyzja australijskich władz wywołała negatywne reakcje części społeczeństwa, w szczególności osób, których członkowie rodzin przebywają w Indiach.

Czytaj także:

Zakaz wjazdu dla większości obcokrajowców przybywających z Indii wprowadziły też Stany Zjednoczone. Do USA z Indii będą mogli wrócić jednak obywatele Stanów Zjednoczonych. Zakaz nie obejmuje również posiadaczy wiz studenckich.

kp

Czytaj także

Dramatyczna sytuacja w Indiach. Uruchomiono unijny mechanizm ochrony ludności cywilnej

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 15:38
Tlen, lekarstwa i sprzęt medyczny zostaną dostarczone do Indii w najbliższych dniach przez kraje członkowskie Unii Europejskiej. Władze w Delhi uruchomiły unijny mechanizm ochrony ludności cywilnej. Indie zmagają się z gwałtownym wzrostem zakażeń koronawirusem, w szpitalach brakuje wolnych łóżek i tlenu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pogarsza się sytuacja w Indiach. Kolejne rekordy zgonów i nowych zakażeń

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 09:47
W ciągu ostatniej doby w Indiach wykryto rekordową liczbę ponad 386 tys. nowych zakażeń koronawirusem oraz stwierdzono 3 498 zgonów. Liczby są najwyższe na świecie, choć wielu ekspertów wciąż podkreśla, że są one mocno zaniżone.
rozwiń zwiń