X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Fatalne statystyki z Indii. Ostatniej doby odnotowano blisko 400 tys. nowych zakażeń

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 08:35
 - W Indiach w ciągu ostatniej doby odnotowano 379 257 nowych zakażeń koronawirusem, przez co ogólna liczba stwierdzonych infekcji przekroczyła w czwartek 18 mln; zmarło 3645 osób z COVID-19, zwiększając liczbę zgonów do 204 832 - podał resort zdrowia.
Kobieta prawdopodobnie zarażona koronawirusem czek na leczenie przed szpitalem w New Delhi.
Kobieta prawdopodobnie zarażona koronawirusem czek na leczenie przed szpitalem w New Delhi.Foto: PAP/EPA/IDREES MOHAMMED

To kolejne rekordowe dane, jeśli chodzi o liczbę zakażeń i zgonów. Od wybuchu epidemii w Indiach zdiagnozowano 18 376 524 przypadki SARS-CoV-2, z czego 15 086 878 zainfekowanych wyzdrowiało. Obecnie jest ponad 3 mln aktywnych infekcji.

Czytaj także:
1200_Indie_PAP.png
Brak miejsc w szpitalach, czarny rynek leków i tlenu. Dramatyczna sytuacja w Indiach

W związku z dramatyczną sytuacją pandemiczną do Indii napływa pomoc z zagranicy. Jak informuje anglojęzyczny dziennik "Times of India", z Wielkiej Brytanii do stołecznego Delhi dotarł ładunek zawierający 120 koncentratorów tlenu. W piątek spodziewany jest samolot z Kalifornii z transportem butli z tlenem, reduktorów tlenowych i innego potrzebnego sprzętu i pomocy.


Czytaj także:

Pomoc Suzuki

Od soboty do 9 maja firma Suzuki Motor Corp. tymczasowo zatrzyma swoje trzy zakłady w Indiach, by udostępnić tlen, używany w procesie produkcji samochodów, szybko rosnącej liczbie pacjentów z koronawirusem - poinformował w czwartek przedstawiciel firmy, cytowany przez agencję Kyodo.

Czytaj także:
indie covid pap 1200.jpg
Przerażające informacje z Indii. 200 tys. przypadków śmiertelnych COVID-19, armia uzupełnia zapasy tlenu

Jak tłumaczył, nie spowoduje to zmniejszenia produkcji, ponieważ Suzuki przyśpieszy zaplanowane na czerwiec zamknięcie zakładu w celu jego konserwacji.

- Tlen powinien być używany do ratowania życia - podkreślił przedstawiciel Suzuki. Tlen jest używany do spawania i innych procesów w produkcji samochodów. Lokalni dostawcy Suzuki również napotkali trudności w produkcji części z powodu braków w dostawach tlenu - podaje Kyodo.

W szpitalach w Indiach brakuje miejsc i tlenu medycznego. Bogatsi gromadzą leki i tlen, wykupując zapasy na czarnym rynku. W Delhi buduje się dodatkowe stosy pogrzebowe, gdyż krematoria są przeciążone.


jbt

Czytaj także

Koronawirus na świecie. Ponad 3 mln ofiar śmiertelnych, najgorsza sytuacja w Indiach

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 23:15
Co najmniej 22 pacjentów jednego ze szpitali w Indiach zmarło, gdy na oddziale zajmującym się chorymi na COVID-19 doszło do wycieku tlenu. To właśnie w Indiach jest obecnie najgorsza na świecie sytuacja epidemiczna. W Europie z kolei wznawiane są szczepienia preparatem firmy Johnson & Johnson.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dramatyczna sytuacja w Indiach. Uruchomiono unijny mechanizm ochrony ludności cywilnej

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 15:38
Tlen, lekarstwa i sprzęt medyczny zostaną dostarczone do Indii w najbliższych dniach przez kraje członkowskie Unii Europejskiej. Władze w Delhi uruchomiły unijny mechanizm ochrony ludności cywilnej. Indie zmagają się z gwałtownym wzrostem zakażeń koronawirusem, w szpitalach brakuje wolnych łóżek i tlenu.
rozwiń zwiń