X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Program szczepień przywraca nam wolność". Brytyjski rząd zamówił dodatkowe 60 mln dawek szczepionek

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 00:10
Brytyjski rząd zamówił dodatkowe 60 mln dawek szczepionki przeciw COVID-19 stworzonej przez firmy Pfizer i BioNTech - poinformował minister zdrowia Matt Hancock. Mają one zostać użyte jesienią do szczepień przypominających dla osób najbardziej narażonych na chorobę.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Carlos l Vives

To zwiększa liczbę wszystkich szczepionek zamówionych przez brytyjski rząd do 517 mln, z czego tych opracowanych przez Pfizer/BioNTech - do 100 mln dawek, czyli tylu, ile ma dostarczyć firma AstraZeneca.

- Nasz program szczepień przywraca nam wolność, ale największym zagrożeniem dla tego postępu jest ryzyko stwarzane przez nowe warianty. Pracujemy nad planami szczepień przypominających, które są najlepszym sposobem zapewnienia nam bezpieczeństwa i wolności, podczas gdy opanujemy tę chorobę na całym świecie. Te kolejne 60 milionów dawek zostanie wykorzystane, wraz z innymi, jako część programu szczepień przypominających, począwszy od końca tego roku, abyśmy mogli chronić postęp, który wszyscy osiągnęliśmy - powiedział Hancock podczas konferencji prasowej na Downing Street.

1200_Indie_PAP.png
Brak miejsc w szpitalach, czarny rynek leków i tlenu. Dramatyczna sytuacja w Indiach

"W tej chwili jesteśmy na dnie lub blisko dna"

W Wielkiej Brytanii podano do wtorku włącznie ponad 47,5 mln dawek szczepionki przeciw COVID-19, z czego ponad 33,9 mln to pierwsze dawki, a prawie 13,6 mln - drugie. Oznacza to, że przynajmniej jedną dawkę otrzymało już 64,5 proc. dorosłych mieszkańców, a obie - 25,8 proc. Zdecydowana większość podanych szczepionek to produkty firm Pfizer/BioNTech i AstraZeneca, bo trzeci z dopuszczonych do użycia preparatów - firmy Moderna - zaczęto stosować dopiero na początku kwietnia.

Podczas tej samej konferencji zastępca naczelnego lekarza Anglii Jonathan Van-Tam ocenił, że Wielka Brytania jest albo na najniższym poziomie zakażeń, albo blisko tego punktu i choć wraz z dalszym znoszeniem restrykcji liczba zakażeń się zwiększy, ma on nadzieję, że dzięki szczepieniom nie będzie to trzecia fala, lecz niezbyt znaczący wzrost.

Czytaj także:

- Jesteśmy naprawdę na bardzo niskich poziomach, które są porównywalne do tego, gdzie byliśmy we wrześniu ubiegłego roku. Mamy typową średnią siedmiodniową na poziomie nieco ponad 2000 osób dziennie z wynikiem pozytywnym. Moje odczucie jest takie, że prawdopodobnie w tej chwili jesteśmy na dnie lub blisko dna, jeśli chodzi o poziom choroby w Wielkiej Brytanii - mówił Van-Tam.

Jak podano w środę, w ciągu minionej doby wykryto 2166 zakażeń koronawirusem i zarejestrowano 29 zgonów z powodu COVID-19. Pierwsza z tych liczb jest nieco niższa, a druga nieco wyższa od średniej z ostatnich siedmiu dni, ale łączne bilanse z siedmiu dni są w obu przypadkach niższe o kilka procent od tych z poprzednich siedmiu dni. Od początku epidemii w Wielkiej Brytanii stwierdzono ponad 4,4 mln zakażeń, z powodu których zmarło 127 480 osób.

ks

Czytaj także

COVID-19 w Brazylii. Komisja senacka bada działania rządu prezydenta Bolsonaro

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 05:00
Brazylijski Senat rozpoczął we wtorek badanie prawidłowości decyzji i działań rządu prezydenta Jaira Bolsonaro w walce z pandemią COVID-19. Zabiła ona od marca ub. roku ponad 400 000 osób na 14,3 mln Brazylijczyków, którzy zachorowali wskutek zakażenia koronawirusem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróżowanie w dobie pandemii. Zobacz, jakie zasady obowiązują w krajach UE

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 10:40
Grecja, Chorwacja i Słowenia to kraje Unii Europejskiej które dla w pełni zaszczepionych turystów zniosły wymóg przedstawiania negatywnego wyniku badania na obecność koronawirusa przy wjeździe. Polacy bez testu i kwarantanny mogą również polecieć do Albanii. Wybierając się do Włoch wciąż trzeba przejść kwarantannę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gospodarka USA na ścieżce wzrostu. Poprawiają się nastroje konsumentów

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 12:35
Opublikowane wskaźniki ekonomiczne potwierdzają tendencje wzrostowe gospodarki Stanów Zjednoczonych. Nastroje konsumenckie są najlepsze od lutego 2020 roku czyli od początku pandemii. Biuro statystyczne Conference Board podało, że ich indeks wyniósł w kwietniu 121.7. W marcu był o ponad 10 punktów niższy, zaś w lutym - o 30 punktów.
rozwiń zwiń