X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Walka o schedę po Merkel nabiera tempa. Premier Bawarii włącza się do walki

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 09:54
Premier Bawarii Markus Söder oświadczył, że jest gotów powalczyć o schedę po kanclerz Angeli Merkel w jesiennych wyborach parlamentarnych. Najpierw jednak musi uzyskać wsparcie siostrzanej CDU. To będzie zadaniem niełatwym, bo jej szef Armin Laschet też nie zamierza zrezygnować z kanclerskich ambicji.
Markus Sder
Markus SöderFoto: PAP/DPA/Michael Kappeler

Lider bawarskich chadeków potwierdził informację, krążącą już od dawna w jego środowisku.

- Wielokrotnie zaznaczałem, że moje miejsce jest w Bawarii, ale nie mogę ignorować sondaży i oczekiwań społecznych. Podstawowym celem partii powinna być pragmatyczna ocena szansy na zwycięstwo - powiedział Markus Söder.

Rydliński663.jpg
Dr Rydliński: na naszych oczach upada stereotyp Niemiec jako wzorca dobrej organizacji i skuteczności

Jego oponentem w wewnątrzobozowej walce o nominację kanclerską jest szef siostrzanego ugrupowania CDU Armin Laschet, który też zgłosił swoją gotowość do startu w rozgrywce o to stanowisko.

Walka nabiera tempa

Zdaniem mediów za kandydaturą Markusa Södera przemawiają nie tylko sondaże, lecz także szereg "poważnych atutów". "O ile premier Bawarii przeprowadził swoją partię przez rafy kryzysu, o tyle Laschet zdaje się go pogłębiać, ulegając bezprogramowym odruchom" - pisze tygodnik "Focus".

Za nominacją szefa CSU opowiada się też wielu posłów wspólnej frakcji w Bundestagu. Armin Laschet może jednak liczyć na wsparcie szerokiego grona popleczników Angeli Merkel. Już na dzisiejszych posiedzeniach liderów obu partii może zostać węyłoniony jej potencjalny następca.

W powojennej historii Niemiec tylko dwa razy CDU zgodziła się wystawić w wyborach kandydata z Bawarii. Obaj - Franz-Josef Strauss i Edmund Stoiber - ponieśli porażki.

Czytaj także: 

kmp

Czytaj także

Nowy szef CDU. Ekspert: Laschet należy do zaufanego grona Merkel

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 20:25
- Interes Niemiec od wielu lat zamyka się w stwierdzeniu, że z Rosją należy utrzymywać jak najbliższe kontakty i jest to kraj ważny ze względów gospodarczych i politycznych - mówiła w Polskim Radiu 24 Olga Doleśniak-Harczuk, korespondentka z Niemiec i Bałkanów, ekspert Instytutu Staszica. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Katastrofa". Olga Doleśniak-Harczuk o wynikach CDU w wyborach do landtagów

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 17:30
- Gdzie byśmy nie spojrzeli, na który portal internetowy, czy do gazet niemieckich, mówi się o katastrofie, o tym, że to jest historyczna porażka - powiedziała w Polskim Radiu 24 Olga Doleśniak-Harczuk z miesięcznika "Nowe Państwo" i Instytutu Staszica na temat wyników CDU w wyborach do parlamentów krajowych w Niemczech.
rozwiń zwiń