X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Afery maseczkowe", zła strategia w walce z wirusem. Niemieckie media piszą o "powolnej erozji partii Merkel"

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 16:38
"Partia rządząca CDU traci swoją sondażową popularność" - zauważają dziś niemieckie media. "Skandale korupcyjne i niekonsekwencja w walce z pandemią" przyczyniły się według nich do powolnej erozji partii Angeli Merkel.
Angela Merkel
Angela MerkelFoto: PAP/EPA/NDR / Wolfgang Borrs HANDOUT

sluzba zdrowia szczepienia pap 1200 .jpg
"Odkładanie połowy dawek kosztuje ludzkie życie". Ekspert krytykuje niemiecką strategię szczepień

Zdaniem dziennika "Mitteldeutsche Zeitung" uwieńczeniem trwonienia kapitału zaufania były ostatnie "afery maseczkowe", które ujawniły w chadecji "potężniejącą z każdym dniem pajęczynę nieformalnych uzależnień". "Kanclerz Angela Merkel dodatkowo pogłębiła ten kryzys, niepotrzebnie ulegając impulsom" - czytamy.

Według sondażu przeprowadzonego przez Instytut Allensbacha poparcie dla partii CDU spadło w ostatnich tygodniach o ponad 8 punktów procentowych, co po raz pierwszy od początku pandemii plasuje ją poniżej 30 procent. "Rosnące niezadowolenie wobec strategii w walce z wirusem i tożsamościowe konwulsje zamknęły chadecję na topniejącej wyspie" - pisze z kolei "Stuttgarter Zeitung".

Posłuchaj
00:57 Niemcy CDU.mp3 Niemieckie media: partia CDU osłabiona największym kryzysem od lat. Relacja Wojciecha Osińskiego (IAR)

Jednym z powodów korozji zachwytu nad CDU i jej szefem Arminem Laschetem jest także brak programu, co krytykują nawet jego partyjni koledzy. - Do wyborów zostało tylko kilka miesięcy, a my wciąż nie mamy wyostrzonego profilu - martwi się wiceszef frakcji chadeków Carsten Linnemann, domagając się też szybkiej nominacji kandydata na szefa rządu. 

Największym poparciem w rozgrywce o fotel kanclerski cieszy się obecnie premier Bawarii Markus Söder.

Czytaj także

Coraz gorsza sytuacja w Niemczech. Angela Merkel: mamy nową pandemię

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2021 23:18
Kanclerz Angela Merkel jest niezadowolona z tego, jak kraje związkowe wdrażają tzw. hamulec bezpieczeństwa. - Niektórzy nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji - powiedziała w niedzielę wieczorem w telewizji ARD . - W zasadzie mamy nową pandemię - stwierdziła kanclerz.
rozwiń zwiń