X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Odkładanie połowy dawek kosztuje ludzkie życie". Ekspert krytykuje niemiecką strategię szczepień

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 11:25
Niemieckie Towarzystwo Immunologiczne domaga się, aby nie odkładać już dawek na drugie szczepienie. - W obecnej sytuacji odkładanie szczepionki jest już niedopuszczalne i kosztuje życie ludzkie - powiedział sekretarz generalny organizacji Carsten Watzl gazecie "Augsburger Allgemeine".
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: F8 studio/ Shutterstock
Wojciech Konieczny 1200.JPG
Senator Lewicy: szczepionka to osiągnięcie medycyny, mam nadzieję, że tego nie zaprzepaścimy

Immunolodzy oskarżają polityków o to, że w obliczu trzeciej fali koronawirusa nie przyspieszyli kampanii szczepień za pomocą prostych środków. - Często szczepimy tylko połową tego (szczepionek), co jest możliwe - mówi Carsten Watzl.

Czytaj także:

Duże ilości dawek szczepionek nadal są odkładane z myślą o drugich szczepieniach. W międzyczasie oficjalne zalecenie dotyczące odstępu pomiędzy podaniem pierwszej i drugiej dawki zostało wydłużone z 21 dni dla BioNTechu i 28 dni dla Moderny do 42 dni. Dlatego bardzo pomocne byłoby teraz wg Watzla "zaszczepienie wszystkim, co jest" i przeprowadzenie drugiego szczepienia przy następnej dostawie szczepionek.

"Wstępne szczepienia przez 12 tygodni"

Również polityk socjaldemokratycznej partii SPD ds. zdrowia Karl Lauterbach wezwał w weekend do ponownego przemyślenia sprawy. "Jeśli liczba przypadków nadal będzie rosła, należy (...) robić tylko wstępne szczepienia przez 12 tygodni. Miałoby to ogromny wpływ na liczbę zgonów, ponieważ pierwsze szczepienie prawie zawsze pozwala uniknąć śmierci na COVID-19. W ten sposób można by było zapobiec dużej części zgonów przy maksymalnym wykorzystaniu lekarzy ogólnych" - napisał Lauterbach na Twitterze.

Z danych Instytutu im. Roberta Kocha wynika, że w Niemczech pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 otrzymało dotąd 8,6 mln mieszkańców (10,3 proc. populacji), obie zaś - 3,8 mln (4,5 proc.) 

Czytaj także

"Polska krajem o wysokiej zachorowalności". Do Niemiec wjedziemy tylko z negatywnym wynikiem testu

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 01:10
Niemieckie służby sanitarne zaklasyfikowały w piątek Polskę jako kraj wysokiego ryzyka pod względem rozprzestrzeniania się koronawirusa - poinformował berliński Instytut Ochrony Zdrowia im. Roberta Kocha (RKI).
rozwiń zwiń