X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Rydliński: na naszych oczach upada stereotyp Niemiec jako wzorca dobrej organizacji i skuteczności

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 08:42
- Niemcy, przez wiele lat, jawiły nam się jako szczyt dobrej organizacji i skuteczności. Dziś widać, że ten stereotyp na naszych oczach dekomponuje się. To wszystko może mieć również skutki polityczne - powiedział politolog dr Bartosz Rydliński z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. 

Niemiecki minister zdrowia Jens Spahn poinformował, że jego kraj rozważa zakup rosyjskiej szczepionki Sputnik V. Zdaniem wiceszefa CDU nie ma co liczyć w tej sprawie na kompromis z innymi państwami członkowskimi Unii Europejskiej. Jego resort chciałby zabezpieczyć dostawy preparatu bez zgody Brukseli.

shutter free sputnik v szczepionka 1200.jpg
Szczepienia Sputnikiem V w Niemczech bez zgody Brukseli? "Negocjacje z Rosją już trwają"

Decyzję tę podjęto mimo tego, iż Słowacki Państwowy Instytut Leków ogłosił, że dostarczona 1 marca partia rosyjskiej szczepionki przeciwko COVID-19 - Sputnik V - różni się od substancji opisanej w czasopiśmie medycznym "The Lancet". 

- W niemieckiej polityce funkcjonuje określenie "ci, którzy rozumieją Rosję". Widać, że część polityków w Niemczech absolutnie rozumie Rosję i wierzy rosyjskim partnerom. Dlatego zdecydowali się na zakup szczepionki, na której użytkowanie nie wydała jeszcze zgody Europejska Agencja Leków - wskazał dr Bartosz Rydliński.

Posłuchaj
09:29 PR24_mp3 2021_04_09-07-47-44.mp3 Dr Bartosz Rydliński o informacjach wskazujących na chęć kupna szczepionki Sputnik V przez Niemcy ("Temat dnia/Gość PR24")

Politolog zwrócił uwagę, że Niemcy zmagają się z problemem w tempie procesu szczepień. - Z tego powodu Angela Merkel doszła do wniosku, że trudno, trzeba ryzykować i kupić szczepionki, nawet takie, co do których składu i skuteczności nie ma pewności. To wszystko podyktowane jest chęcią przyspieszenia szczepień dość wiekowego, niemieckiego społeczeństwa - zaznaczył politolog.

- Niemcy, przez wiele lat, jawiły nam się jako szczyt dobrej organizacji i skuteczności. Dziś widać, że ten stereotyp na naszych oczach się dekomponuje. To wszystko może mieć również skutki polityczne, gdyż we wrześniu odbędą się wybory do Bundestagu i wiele wskazuje na to, że CDU może stracić władzę, pierwszy raz od 2005 roku, co byłoby ruchem tektonicznym na niemieckiej scenie politycznej - podkreślił dr Rydliński.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: dr Bartosz Rydliński (politolog z UKSW)
Data emisji: 09.04.2021
Godzina emisji: 07.47

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Słowacki Instytut Leków: dostarczony Sputnik V różni się od substancji opisanej przez "Lancet"

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 16:12
Słowacki Państwowy Instytut Leków (SUKL) ogłosił w czwartek, że dostarczona 1 marca partia rosyjskiej szczepionki przeciwko Covid-19 Sputnik V różni się od substancji opisanej w czasopiśmie medycznym "The Lancet". Nie podjęto decyzji czy można używać Sputnika V.
rozwiń zwiń