X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Coraz gorsza sytuacja w Niemczech. Angela Merkel: mamy nową pandemię

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2021 23:18
Kanclerz Angela Merkel jest niezadowolona z tego, jak kraje związkowe wdrażają tzw. hamulec bezpieczeństwa. - Niektórzy nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji - powiedziała w niedzielę wieczorem w telewizji ARD . - W zasadzie mamy nową pandemię - stwierdziła kanclerz.
Angela Merkel
Angela MerkelFoto: Shutterstock/Alexandros Michailidis

Kanclerz Angela Merkel uważa, że kraje związkowe są zobowiązane do skutecznego i szybkiego wdrażania wspólnych rezolucji, dotyczących ograniczeń w pandemii. - Musimy przełamać trzecią falę - powiedziała.

Odnosząc się do niepowodzenia niektórych landów w rygorystycznym wdrażaniu tzw. hamulca bezpieczeństwa powiedziała, że "istnieje kilka krajów związkowych, które mają bardzo szeroką interpretację przepisów i to nie napełnia radością". - Powyżej liczby zachorowań przekraczającej 100 nie ma dowolności w podejmowaniu decyzji - podkreśliła Angela Merkel.

Czytaj więcej
epa Niemcy test 1200.jpg
COVID-19 w Niemczech. System opieki zdrowotnej może osiągnąć punkt krytyczny w kwietniu

Jako kluczowe środki przeciwko pandemii wymieniła ograniczenia dotyczące wyjść i kontaktów, więcej pracy w domu oraz kompleksową strategię testowania - bezpośrednio w szkołach i przedsiębiorstwach.

Wzrost zakażeń

Ponieważ istnieją coraz większe obawy dotyczące mutacji wirusa i przedwczesnego poluzowania obostrzeń pandemicznych, premier Badenii-Wirtembergii Winfried Kretschmann, stwierdził, że na początku tygodnia powinny się odbyć kolejne rozmowy między rządem federalnym a rządami krajów związkowych na temat twardego lockdownu. - Właśnie widzimy, że liczby dosłownie pędzą w górę - powiedział.

Ekspert ds. zdrowia z partii SPD, Karl Lauterbach, także wezwał do szybkiego nowego szczytu rządów. Szef kancelarii federalnej Helge Braun również opowiedział się za ostrzejszym podejściem.

Premier Bawarii Markus Soeder krytycznie odnosi się do żądań nowego spotkania na szczeblu federalnym. Opowiadał się za ścisłym wdrożeniem hamulca bezpieczeństwa we wszystkich krajach związkowych.

Liczba zakażeń koronawirusem w Niemczech ponownie wzrosła. Instytut Roberta Kocha (RKI) poinformował w niedzielę o 17 176 nowych przypadkach zakażenia COVID-19. To 3 443 więcej niż w poprzednią niedzielę.

Czytaj także:

jp

Czytaj także

Angela Merkel przeprasza za decyzję ws. wielkanocnego lockdownu. "To był mój błąd"

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 13:18
Po zmasowanej krytyce kanclerz Niemiec Angela Merkel (CDU) podjęła decyzję o wstrzymaniu decyzji w sprawie szczególnych obostrzeń w czasie świąt wielkanocnych - dowiedziała się agencja dpa od uczestników zwołanego w środę w trybie pilnym spotkania kanclerz z premierami krajów związkowych.
rozwiń zwiń