X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Efektywność polityki migracyjnej w UE. Wiceszefowie MSZ i MSWiA wzięli udział w debacie

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 21:07
Pogłębienie współpracy z państwami trzecimi jako niezbędny element zwiększenia efektywności unijnej polityki migracyjnej - to główny temat dyskusji, którą przeprowadzili w sprawie migracji unijni ministrowie spraw zagranicznych i spraw wewnętrznych. Polskę reprezentowali wiceministrowie Paweł Jabłoński (MSZ) oraz Bartosz Grodecki (MSWiA).
Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński
Wiceszef MSZ Paweł JabłońskiFoto: twitter.com/@MSZ_RP
1200_migranci_Forum.png
Duży spadek liczby wniosków azylowych w UE. Migracje ogranicza pandemia

W dyskusji podkreślono konieczność wzmocnienia kroków na rzecz przeciwdziałania pierwotnym przyczynom migracji. Ministrowie ocenili, że pomoc rozwojowa Unii Europejskiej, w połączeniu ze wsparciem innych partnerów i inwestycjami prywatnymi, powinna przyczynić się do pobudzenia rozwoju gospodarczego w krajach rozwijających się.

Czytaj także:

Kluczowe jest także wzmacnianie stabilizacji politycznej oraz poprawa ochrony granic i zwalczanie grup przestępczych zajmujących się przemytem ludzi - podkreślono.

imigranci 1200 forum.jpg
Brudziński na forum PE mówi o pomocy migrantom. Daje za przykład Polskę

- Nikt w Unii Europejskiej nie powinien zapominać, że migracje odbywają się nie tylko z południa na północ, ale także na innych kierunkach. Polska ochrania jedną z najdłuższych lądowych granic zewnętrznych Unii Europejskiej, która poddawana jest stałej presji migracyjnej ze wschodu. Zapewnienie bezpieczeństwa na wschodniej granicy Unii Europejskiej jest jednym z priorytetów polskiej polityki bezpieczeństwa w ramach wspólnoty europejskiej - wskazał wiceminister Paweł Jabłoński.

Jak podało w komunikacie po dyskusji Ministerstwo Spraw Zagranicznych, obecnie w Polsce przebywa ponad milion Ukraińców i Białorusinów, którzy zdecydowali się opuścić swoje kraje w poszukiwaniu lepszych i niezagrażających im warunków do życia. Dla niejednokrotnie uciekających przed wojną i przemocą uchodźców Polska jest miejscem, w którym znajdują bezpieczeństwo i schronienie.

"Skupiamy się na zmniejszaniu presji migracyjnej"

Wiceszef dyplomacji przypomniał także, że Polska, we współpracy z partnerami z Grupy Wyszehradzkiej, podejmuje działania ograniczające migrację z kierunku libijskiego i z Sahelu.

- Skupiamy się na zmniejszaniu presji migracyjnej, także poprzez walkę ze skutkami pandemii COVID-19, która zwiększa tę presję. Równolegle Polska wspiera władze Libii w zwiększaniu skuteczności krajowych instytucji w operacjach zarządzania granicami, m.in. poprzez rozwijanie zdolności poszukiwawczych oraz ratowniczych, w celu przeciwdziałania przemytowi ludzi - podkreślił wiceszef polskiej dyplomacji.

pb

Czytaj także

Teneryfa: protest nielegalnych imigrantów. Dołączyły do nich feministki

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 23:50
Około 1500 nielegalnych imigrantów z Afryki protestowało w sobotę na ulicach miasta San Cristobal de La Laguna na kanaryjskiej Teneryfie, domagając się poprawy warunków w tymczasowych miejscach pobytu, a także przetransportowania ich na kontynentalną część Hiszpanii.
rozwiń zwiń