X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Brudziński na forum PE mówi o pomocy migrantom. Daje za przykład Polskę

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 16:25
- W debacie w PE poświęconej sytuacji migracyjnej europoseł PiS Joachim Brudziński zaapelował o jeszcze lepsze zabezpieczenie granic zewnętrznych. Za katastrofy humanitarne w obozach dla migrantów oskarżył państwa prowadzące politykę "otwartych drzwi".
Imigranci  Bangladeszu w Bośni
Imigranci Bangladeszu w Bośni Foto: Forum/Armin Durgut/PIXSELL

Imigranci Wyspy Kanaryjskie 1200 Forum.jpg
Hiszpania: rośnie liczba nielegalnych imigrantów na Wyspach Kanaryjskich

- Sytuacja związana z katastrofą humanitarną w obozach dla migrantów zarówno w Bośni i Hercegowinie, jak i na tzw. szlaku atlantyckim, zachodnioafrykańskim, po raz kolejny pokazuje jak naiwną, niemądrą i nieodpowiedzialną była polityka tzw. otwartych drzwi. stosowana przez niektóre państwa europejskie z Niemcami na czele - mówił były szef polskiego MSW.

- Wszyscy mamy w pamięci słowa (kanclerz RFN) Angeli Merkel skierowane do nielegalnych migrantów, a nie żadnych uchodźców. Dziś, w związku z dramatem ludzi w obozach i dramatem w państwach zewnętrznych, które najbardziej doświadczają skutków tej nieodpowiedzialnej polityki konieczna jest solidarna pomoc wszystkich państw członkowskich - zaapelował Brudziński, występujący w imieniu grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (ECR).

Czytaj także:

Zabezpieczenie granic

Celem tej pomocy - według europosła - powinno być jeszcze lepsze zabezpieczenie granic zewnętrznych Unii i dalsze wsparcie dla Frontexu. Przekonywał, że obecnej sytuacji nie da się rozwiązać bez ścisłej współpracy z państwami trzecimi z regionu Maghrebu, Bliskiego Wschodu i Afryki Zachodniej.

- Wzorem może być mój kraj - Polska, który od lat kieruje olbrzymie środki (...) dla ofiar konfliktów wojennych np. w Syrii. Pomagać należy na miejscu, a nie zachęcać do nielegalnej migracji pośrednio wspierając międzynarodowe grupy przestępcze, zajmujące się przemytem ludzi - skonkludował polityk.

pkure

Czytaj także

Kraje południa Europy chcą obowiązkowej relokacji migrantów. Naciskają na UE

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 17:09
Grecja, Włochy, Hiszpania i Malta krytykują propozycje KE dotyczące nowego paktu o migracji i azylu. Krajom południa nie podoba się "brak równowagi", który widzą w proponowanych elementach dotyczących solidarności. Ich zdaniem należy wrócić do "obowiązkowej relokacji".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Państwa V4 chcą "faktycznej kontroli" nad migracjami w UE. Jest wspólna deklaracja

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 15:01
Szef MSWiA Mariusz Kamiński, wraz ze swoimi odpowiednikami z Grupy Wyszehradzkiej oraz Estonii i Słowenii, podpisał wspólne stanowisko wobec Nowego Paktu w sprawie Migracji i Azylu - przekazało biuro prasowe MSWiA. Jak przekazał resort, dokument został przekazany prezydencji niemieckiej i nadchodzącej prezydencji portugalskiej w Radzie UE oraz Komisji Europejskiej.
rozwiń zwiń