X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pięć punktów na granicy Francji i Hiszpanii będzie zamkniętych: powód to napływ imigrantów

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2021 17:46
Pięć punktów granicznych w Pirenejach zostanie zamkniętych w związku z masowym napływem nielegalnych imigrantów z Hiszpanii do Francji, wynika z informacji, które dziennik "La Vanguardia" potwierdził w sobotę u władz obu krajów.
Według mediów decyzja francuskich władz o zamknięciu przejść dotyczy punktów granicznych Banyuls, Coustouges, Manrell-Las Illas, Aja oraz Enveitg. Na zdjęciu miejscowość Coustouges
Według mediów decyzja francuskich władz o zamknięciu przejść dotyczy punktów granicznych Banyuls, Coustouges, Manrell-Las Illas, Aja oraz Enveitg. Na zdjęciu miejscowość CoustougesFoto: Shutterstock.com / Evan Frank

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Migranci Wyspy Kanaryjskie 1200 PAP.jpg
Hiszpania: imigranci z Wysp Kanaryjskich będą przeniesieni do specjalnych ośrodków

Według wydawanej w Katalonii gazety strona francuska zamknie tymczasowo przejścia graniczne w Pirenejach w poniedziałek. Inicjatywa wyszła ze strony Paryża.

"Decyzja francuskich władz o zamknięciu przejść dotyczy punktów granicznych Banyuls, Coustouges, Manrell-Las Illas, Aja oraz Enveitg" - poinformował hiszpański dziennik, wskazując, że ma ona związek z rosnącą u władz Francji obawą, że wśród nielegalnych przybyszów mogą być terroryści.

Z ustaleń gazety wynika, że Pałac Elizejski podjął decyzję o zamknięciu przejść granicznych po wcześniejszych konsultacjach z rządem Hiszpanii. Trwały one od listopada.

Wzrost liczby imigrantów

Tymczasem jak twierdzi dziennik "El Mundo" od 2018 r. wyraźnie wzrosła liczba nielegalnych imigrantów, głównie Afrykańczyków, przekazywanych na granicy w Pirenejach Hiszpanii przez francuskie służby.

Z opublikowanych pod koniec grudnia przez MSW Hiszpanii danych wynika, że liczba docierających do tego kraju w nielegalny sposób imigrantów zwiększyła się w 2020 r. pomimo pandemii koronawirusa do poziomu 39,4 tys., czyli o prawie 29 proc.

Z raportu hiszpańskiego MSW wynika, że choć w pierwszej połowie 2020 r. zaobserwowany został znaczący spadek liczby docierających do tego kraju nielegalnych przybyszów, to już w drugiej części roku nastąpiła wyraźna zmiana tendencji.

PAP/in./

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pandemia a mniejszości etniczne i imigranci

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2020 08:10
W jaki sposób obecna sytuacja zdrowotna wpływa na funkcjonowanie grup mniejszościowych w Polsce? Na to pytanie odpowiedzieli goście audycji "Skarbiec nauki polskiej".
rozwiń zwiń