X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kryzys na Wyspach Kanaryjskich. W dwa dni przypłynęły tam setki imigrantów z Afryki

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2020 15:52
W ciągu dwóch dni na Wyspy Kanaryjskie przypłynęło ponad 1600 migrantów z Afryki - informują tamtejsze służby ratunkowe. Jak podkreślają, ostatnio takie liczby odnotowywano dziesięć lat temu.
Imigranci, którzy przypłynęli na Wyspy Kanaryjskie
Imigranci, którzy przypłynęli na Wyspy KanaryjskieFoto: PAP/EPA/Miguel Barreto

Jak powiedziała rzeczniczka kanaryjskich służb, ponad tysiąc osób przybyło w sobotę na Gran Canarię, Teneryfę i El Hierro. Na wyspy dotarli na około dwudziestu łodziach, które ledwo nadawały się do żeglugi. Na El Hierro odkryto ciało jednego z migrantów. W niedzielę na wyspy przybyły też inne łodzie przewożące około 600 osób.

Czytaj więcej
imigranci 1200 .jpg
Międzynarodowa szajka zlikwidowana. Przemycali nielegalnych migrantów do Europy

Łańcuch wysp leży około 100 kilometrów od wybrzeża Afryki Północnej. Po zawarciu umów o kontroli granicznej między Unią Europejską a Libią, Marokiem i Turcją, nastąpił gwałtowny wzrost liczby migrantów przybywających na Wyspy Kanaryjskie. Od stycznia dotarło tam ponad 11 tysięcy osób. To ponad siedmiokrotnie więcej niż w tym samym okresie w 2019 roku.

W piątek komisarz ds. wewnętrznych UE Ylva Johansson wezwała do zwiększenia liczby repatriacji migrantów, którzy nie kwalifikują się do otrzymania statusu uchodźcy.

Czytaj także:

jp

Czytaj także

Na kanale La Manche zatrzymano rekordową liczbę imigrantów

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 00:13
Aż 409 nielegalnych imigrantów, którzy próbowali się przedostać przez kanał La Manche do Wielkiej Brytanii, zatrzymała brytyjska straż graniczna. Jest to rekord, jeśli chodzi o liczbę zatrzymanych imigrantów w ciągu doby.
rozwiń zwiń