X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Duży spadek liczby wniosków azylowych w UE. Migracje ogranicza pandemia

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 11:12
Liczba wniosków o ochronę międzynarodową złożonych w UE spadła w ubiegłym roku o 31 proc. w porównaniu z rokiem 2019 - poinformował Europejski Urząd Wsparcia w Dziedzinie Azylu (EASO).
Najwięcej podań o azyl złożyli Syryjczycyzdj. ilustracyjne
Najwięcej podań o azyl złożyli Syryjczycy/zdj. ilustracyjneFoto: Reuters/Forum
eu granica EN 1200 .jpg
Państwa V4 chcą "faktycznej kontroli" nad migracjami w UE. Jest wspólna deklaracja

W 2020 r. w krajach Unii Europejskiej złożono ok. 461 tys. wniosków o udzielenie ochrony międzynarodowej, a w 2019 ok. 671 tys.

Czytaj także:

Według analiz EASO spadek liczby podań to konsekwencja pandemii COVID-19 i związanych z nią ograniczeń w podróżowaniu. Wskazują na to m.in. duże różnice w ilości wniosków przy porównywaniu poszczególnych miesięcy: najwięcej zarejestrowano w styczniu i lutym, a najmniej w okresie od marca do czerwca 2020 r.

Główne kraje pochodzenia migrantów ubiegających się o azyl pozostały niezmienione od 2019 r. Syryjczycy złożyli najwięcej podań - 64 tys. Z 48 tys. wniosków Afgańczycy znaleźli się na drugim miejscu, przed Wenezuelczykami - 30 tys., Kolumbijczykami - 29 tys. i Irakijczykami - 18 tys.

Spadek zanotowano w przypadku niemal wszystkich krajów pochodzenia poza: Komorami (1996 wniosków, wzrost o 53 proc.), Białorusią (1319, +28 proc.), Kubą (2170, +8 proc.) i Brazylią (1622, +5 proc.).

Odsetek pozytywnych decyzji pozostał niezmieniony na poziomie 32 proc.

Syryjczycy (84 proc.), Erytrejczycy (80 proc.) i Jemeńczycy (75 proc.) mieli największe szanse na uzyskanie ochrony międzynarodowej w UE. Najmniejsze - Kolumbijczycy (2 proc.) i Wenezuelczycy (3 proc.)

pb

Czytaj także

Brudziński na forum PE mówi o pomocy migrantom. Daje za przykład Polskę

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 16:25
- W debacie w PE poświęconej sytuacji migracyjnej europoseł PiS Joachim Brudziński zaapelował o jeszcze lepsze zabezpieczenie granic zewnętrznych. Za katastrofy humanitarne w obozach dla migrantów oskarżył państwa prowadzące politykę "otwartych drzwi".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ty też możesz pomóc uchodźcom z Wenezueli. Polska Misja Medyczna rozpoczęła zbiórkę pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 18:37
Polska Misja Medyczna rozpoczyna nowy program pomocy dla Wenezueli. Organizacja zbiera pieniądze na rzecz kobiet i dzieci, które uciekają do sąsiedniej Kolumbii.
rozwiń zwiń