X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Tysiące nielegalnych imigrantów na Wyspach Kanaryjskich. Mieszkają w opustoszałych hotelach

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 14:39
Na Wyspach Kanaryjskich jest już około 10 tys. nielegalnych imigrantów, z których większość mieszka w opustoszałych z powodu epidemii COVID-19 hotelach, wynika z szacunków władz tego regionu Hiszpanii.
Ośrodek wczasowy na Teneryfie, zdjęcie ilustracyjne
Ośrodek wczasowy na Teneryfie, zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/slava296

Powołująca się w czwartek na dane lokalnych władz rozgłośnia Cadena Ser wskazała, że ponad 9 tys. afrykańskich migrantów, którzy nielegalnie dotarli w ostatnich miesiącach na archipelag żyje w hotelach, ośrodkach turystycznych oraz tymczasowych miejscach pobytu.

forum imigranci wyspy kanaryjskie 1200 (1).jpg
"Zderzają się dwa światy". Wyspy Kanaryjskie chcą się uwolnić od nielegalnych imigrantów

Według rządu Pedra Sancheza z migrantów, którzy w 2020 r. masowo napłynęli na Wyspy Kanaryjskie, już ponad 2 tys. zostało przetransportowanych do kontynentalnej części Hiszpanii.

Czytaj także:

Kolejne 1000 osób miało zostać skierowanych tam w styczniu, ale według radia Cadena Ser, dotychczas decyzja MSW w tej sprawie nie została jeszcze wykonana.

kobieta spacer hiszpania free shutt 1200.jpg
Kryzys w hiszpańskiej turystyce. Najmniej przyjezdnych od 51 lat

Cel imigrantów

Z szacunków rządu wspólnoty autonomicznej Wysp Kanaryjskich wynika, że w 2020 r. na archipelag ten przybyło 23 tys. nielegalnych migrantów z Afryki, czyli dziesięć razy więcej niż rok wcześniej.

Władze Czerwonego Krzyża szacują tymczasem, że ponad 95 proc. wśród nielegalnych migrantów, którzy dotarli na Wyspy Kanaryjskie w 2020 r., stanowią osoby z Sahary Zachodniej oraz Marokańczycy.

fc

Czytaj także

Hiszpania: imigranci z Wysp Kanaryjskich będą przeniesieni do specjalnych ośrodków

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 04:47
- Władze Wysp Kanaryjskich rozpoczęły w sobotę kierowanie nielegalnych przybyszów z Afryki do trzech ośrodków dla imigrantów. Docelowo, po weryfikacji ich tożsamości, mają oni trafić do obozu dla ponad 6 tys. uchodźców na Gran Canarii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pięć punktów na granicy Francji i Hiszpanii będzie zamkniętych: powód to napływ imigrantów

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2021 17:46
Pięć punktów granicznych w Pirenejach zostanie zamkniętych w związku z masowym napływem nielegalnych imigrantów z Hiszpanii do Francji, wynika z informacji, które dziennik "La Vanguardia" potwierdził w sobotę u władz obu krajów.
rozwiń zwiń