X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Państwa V4 chcą "faktycznej kontroli" nad migracjami w UE. Jest wspólna deklaracja

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 15:01
Szef MSWiA Mariusz Kamiński, wraz ze swoimi odpowiednikami z Grupy Wyszehradzkiej oraz Estonii i Słowenii, podpisał wspólne stanowisko wobec Nowego Paktu w sprawie Migracji i Azylu - przekazało biuro prasowe MSWiA. Jak przekazał resort, dokument został przekazany prezydencji niemieckiej i nadchodzącej prezydencji portugalskiej w Radzie UE oraz Komisji Europejskiej.
Pod wspólnym oświadczeniem w sprawie ruchu migracyjnego w UE podpisały się kraje V4 oraz Estonii i Słowenii
Pod wspólnym oświadczeniem w sprawie ruchu migracyjnego w UE podpisały się kraje V4 oraz Estonii i SłoweniiFoto: Stanislaw Bielski/REPORTER

Dokument zawiera wspólne stanowisko ministrów, że mechanizm solidarności powinien pozostać "otwarty" i być wyrażany w sposób "suwerenny". "Wsparcie w sytuacji presji migracyjnej jest niezbędne, ale musi być elastyczne i dawać swobodę doboru środków zgodnie z możliwościami państw członkowskich" - podkreślono. 

migranci shutterstock_1052871698 1200.jpg
Przydacz: Polska ochrania wschodnią granicę UE, nie zgodzi się na przymusową relokację migrantów

Potrzeba "faktycznej kontroli"

W komunikacie MSWiA wskazano, że ministrowie zgodzili się, że przyszłe rozwiązania powinny zapewniać "faktyczną kontrolę" nad przepływami migracyjnymi w Unii Europejskiej. "(...) Co jest kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania strefy Schengen, tak by adekwatnie reagować na ewentualne kryzysy migracyjne – zarówno te w basenie Morza Śródziemnego, jak również na wschodzie wspólnoty" - wyjaśniono.

Czytaj także:

Dodano, że "nieodzownym" jest, żeby Unia Europejska posiadała narzędzia nacisku na państwa trzecie, "niewspółpracujące w dziedzinie migracji". "Organizacje międzynarodowe operujące na południu Europy, w tym uczestniczące w akcjach ratunkowych na morzu, muszą działać według ścisłego protokołu, zapobiegającego tworzeniu kanałów napływu nielegalnej migracji do UE" - zaznaczyło MSWiA.

"Potwierdzenie wyznaczonych linii"

Biuro prasowe ministerstwa wyjaśniło, że dokument ze stanowiskiem polityków powstał w wyniku prac polskiej prezydencji w grupie V4 i jest efektem doprowadzenia do porozumienia szerszej grupy państw podczas wideokonferencji zwołanej 4 grudnia.

"Ustępująca prezydencja niemiecka oraz przejmująca od 1 stycznia 2021 r. kierownictwo prac w Radzie UE Portugalia otrzymują poprzez ten dokument potwierdzenie wyznaczonych linii akceptowalnego kompromisu przez państwa naszego regionu w ramach dalszych prac nad polityką migracyjno-azylową UE" - poinformowano.


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pakt migracyjny. Szefowa KE zapowiedziała ścisłą współpracę z Grupą Wyszehradzką

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 15:16
Przewodnicząca Komisji Europejskiej zapowiedziała ścisłą współpracę z krajami Grupy Wyszehradzkiej w najważniejszych kwestiach, w tym na temat migracji. Ursula von der Leyen spotkała się dziś w Brukseli z premierami Polski, Czech i Węgier. Szef rządu Słowacji nie mógł przylecieć, więc reprezentował go Mateusz Morawiecki w związku z przewodnictwem Polski w V4.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"V4 i Trójmorze wzmacniają wspólną tożsamość Europy Środkowej". Szef MSZ o celach polskiej dyplomacji

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 14:04
- Grupa Wyszehradzka i inicjatywa Trójmorza wzmacniają wspólną tożsamość Europy Środkowej - oświadczył szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau w wywiadzie dla dziennika "Magyar Hirlap", który ukazał się w środę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSZ Węgier: wstyd, że Włochy stawiają przed sądem Salviniego, a nie przemytników ludzi

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2020 21:44
"To wstyd, że przed sądem stawiany jest były minister spraw wewnętrznych Włoch Matteo Salvini, a nie przemytnicy ludzi" - ocenił w sobotę szef dyplomacji węgierskiej Peter Szijjarto na swoim profilu na Facebooku.
rozwiń zwiń