X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Papież w zrujnowanym mieście Karakosz: terroryzm i śmierć nigdy nie mają ostatniego słowa

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2021 12:00
W trzecim dniu pielgrzymki do Iraku papież Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w zrujnowanym przez fanatyków mieście Karakosz. Miasto to jest głównym ośrodkiem chrześcijan w tym kraju.
Papież zaapelował o braterską miłość, w imię której - jak mówił - należy współpracować, budować i prowadzić dialog, przebaczać i rozwijać się
Papież zaapelował o braterską miłość, w imię której - jak mówił - należy współpracować, budować i prowadzić dialog, przebaczać i rozwijać sięFoto: Backgrid UK/Forum
mid-epa09057109 (1).jpg
"Nienawiść nie może zostać uciszona krwią". W Mosulu papież modlił się za ofiary zbrodni ekstremistów

Papież Franciszek powiedział, że w mieście zniszczonym przez nienawiść i wojny nadszedł czas, aby odbudować nie tylko budynki, ale przede wszystkim więzi społeczne. Zapewnił chrześcijan, że solidaryzuje się z nimi cały Kościół powszechny.

Posłuchaj
00:57 10946814_1.mp3 Trzeci dzień wizyty papieża w Iraku - relacja Piotra Kowalczuka (IAR)

Czytaj także:

Zaapelował, aby nie tracili nadziei, nie poddawali się i przebaczyli swoim prześladowcom. - Przebaczenie jest konieczne, aby trwać w miłości, aby pozostać chrześcijaninem. Konieczna jest umiejętność przebaczania, a jednocześnie odwaga do walki. Wiem, że to trudne - mówił.

papież irak pap 1200.jpg
"Dość przemocy, ekstremizmu, podziałów i nietolerancji". Przesłanie papieża Franciszka z Iraku

Papież wezwał do modlitw o pojednanie, braterstwo i poszanowanie dla wszystkich tradycji religijnych. Zaapelował również o ochronę i szacunek dla kobiet.

Po południu papież Franciszek odprawi mszę świętą na stadionie w Irbilu.

pb

Czytaj także

Najważniejszy punkt pielgrzymki do Iraku. Papież spotka się z ajatollahem al-Sistanim

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 07:22
Papież Franciszek spotka się w sobotę w Iraku z najważniejszym duchownym tego kraju. Eksperci uważają, że poranna rozmowa z ajatollahem Alim al-Sistanim będzie najważniejszym politycznym punktem rozpoczętej w piątek pielgrzymki papieża do Iraku. Jej głównym motywem jest niesienie nadziei dla topniejącej mniejszości chrześcijańskiej w tym kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież w Iraku: terroryzm i nienawiść to zdrada religii

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 10:53
Papież podczas wizyty w Iraku powiedział, że nienawiść jest najbardziej bluźnierczym profanowaniem imienia Boga. Franciszek wygłosił przemówienie podczas międzyreligijnego spotkania w Ur, gdzie urodził się patriarcha Abraham, uważany za ojca wielkich religii monoteistycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Historyczne wydarzenie". Dominikanin o spotkaniu papieża z ajatollahem al-Sistanim

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 13:20
- Jutro Ojciec Święty może będzie dotykał tych miejsc bardziej bolesnych, ale dzisiaj jest wspólne wołanie: nie wolno wykorzystywać imienia Boga dla przemocy i siania nienawiści- mówił w Polskim Radiu 24 o. Stanisław Tasiemski, dominikanin.
rozwiń zwiń