X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosja wypowie Traktat o Otwartych Przestworzach. Jest komentarz polskiego MSZ

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 14:40
Ministerstwo Spraw Zagranicznych wyraziło rozczarowanie komunikatem dyplomacji Federacji Rosyjskiej dotyczącym rozpoczęcia wewnętrznych procedur w celu wypowiedzenia Traktatu o Otwartych Przestworzach. W swoim oświadczeniu polski resort podkreśla, że traktat ten służył do tej pory budowie zaufania i przejrzystości w odniesieniu do działań wojskowych.
Rosyjski myśliwiec Su-35BMzdj. ilustracyjne
Rosyjski myśliwiec Su-35BM/zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock.com/vaalaa
nato samolot 1200.jpg
NATO ponad 400 razy w tym roku podrywało myśliwce. Najwięcej naruszeń powodowała Rosja

W oświadczeniu MSZ napisano m.in., że "w ostatnim okresie widoczny był brak woli współpracy oraz konkretnych kroków ze strony Rosji w celu zagwarantowania przestrzegania litery i ducha Traktatu". Postawa strony rosyjskiej miała uniemożliwiać m.in. rozwiązanie kwestii nieuprawnionych ograniczeń na loty nad obwodem królewieckim.

Czytaj także:

MSZ przypomina również, że w drugim półroczu 2020 r. Federacja Rosyjska eskalowała żądania, rezygnując z możliwości konstruktywnego dialogu dotyczącego Traktatu o Otwartych Przestworzach.

"Polska pozostaje zwolenniczką efektywnej kontroli zbrojeń, co jest możliwe tylko pod warunkiem pełnego przestrzegania przez państwa zobowiązań w zakresie środków transparencji i weryfikacji. Działania Rosji od dłuższego czasu prowadzą jednak do erozji systemu kontroli zbrojeń w Europie" - czytamy ponadto w oświadczeniu polskiego MSZ.

W konsekwencji decyzji strony rosyjskiej mają zostać przeprowadzone konsultacje państw sojuszniczych i partnerskich dotyczące Traktatu o Otwartych Przestworzach.

Przestrzeń powietrzna "udostępniona dla lotów nieuzbrojonych"

Traktat o Otwartych Przestworzach został podpisany w 1992 r. przez 27 państw członków NATO oraz byłego Układu Warszawskiego. Dokument stanowi, iż przestrzeń powietrzna nad terytoriami sygnatariuszy zostaje udostępniona dla lotów nieuzbrojonych samolotów zwiadowczych, w celu ułatwienia kontroli wypełniania istniejących lub przyszłych porozumień dotyczących kontroli zbrojeń.

Federacja Rosyjska ogłosiła zamiar odstąpienia od traktatu 15 stycznia.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stanisław Żaryn: Rosja w 2020 roku wzmocniła agresywne działania informacyjne przeciw Polsce

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 10:17
W 2020 r. rosyjskie systemowe, agresywne działania informacyjne przeciwko Polsce uległy wzmocnieniu. Rosja kolportowała je m.in. przez urzędników najwyższego szczebla oraz media kontrolowane przez Kreml - ocenił rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja hakerów Kremla przeciw rządowi USA. "To atak na państwo. Niewidzialny front cyberwalki jest otwarty"

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 17:21
- Ataki Kremla mają miejsce na wielu polach – nie tylko w cybersferze. Zmasowany, wielomiesięczny cyberatak na instytucje rządowe USA i firmy prywatne ma znacznie głębszy kontekst i należy o tym pamiętać. Trzeba na tę sprawę patrzeć szerzej. Pamiętajmy choćby o regularnym naruszaniu przestrzeni powietrznej i morskiej przez rosyjskie samoloty, okręty podwodne – zauważa w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Anna Łabuszewska, znawczyni spraw wschodnich.
rozwiń zwiń