X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosja: niezależni dziennikarze szykują listę tajemniczych zgonów, za którymi może stać FSB

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021 21:15
Funkcjonariusze Federalnej Służby Bezpieczeństwa mogą mieć związek z kilkoma tajemniczymi zgonami - podają rosyjskie niezależne media. Mówił o tym w radiu Echo Moskwy Christo Grozev - bułgarski analityk związany z portalem śledczym Bellingcat.
Rosyjskie służby specjalne
Rosyjskie służby specjalneFoto: Shutterstock

To między innymi on brał udział w ustalaniu danych personalnych i schematu działania osób podejrzewanych o zorganizowanie zamachu na Aleksieja Nawalnego. Rozgłośnie Echo Moskwy i Radio Swoboda oraz portal informacyjny "Meduza" podają, że wyniki dziennikarskiego śledztwa zostaną opublikowane w połowie stycznia.

moskwa kreml 1200 free zima.jpg
"Rok politycznych represji". Niezależne media w Rosji o 2020

Działania FSB

Rosyjskie niezależne media podały, że badane są trzy zabójstwa, z którymi mogą być powiązani ci sami funkcjonariusze FSB, których podejrzewa się o zorganizowanie zamachu na Aleksieja Nawalnego.

Posłuchaj
00:47 10825449_1.mp3 Niezależni dziennikarze przygotowują listę zgonów, za którymi może stać FSB (IAR)

Portal informacyjny "Meduza" przypomniał, że w ostatnich dniach grudnia dziennikarze śledczy opublikowali w internecie dane dotyczące podróży osób, które wskazano jako organizatorów zamachu na rosyjskiego opozycjonistę. Dokument zawiera informacje o środkach transportu i punktach docelowych oraz daty podróży. Łącznie dziennikarze ustalili szczegóły 565 wyjazdów.

W połowie grudnia portale Bellingcat i The Insider oraz telewizja CNN i gazeta Der Spiegel opublikowały wyniki dziennikarskiego śledztwa, którego ustalenia wskazują na odpowiedzialność FSB i najważniejszych osób w Rosji za zorganizowanie zamachu na Aleksieja Nawalnego.

Czytaj także:

Po ukazaniu się tych materiałów lokalni deputowani związani z opozycją oraz część intelektualistów zażądała od rosyjskich organów ścigania wszczęcia postępowania karnego. Aleksieja Nawalnego próbowano zamordować 20 sierpnia. Do dziś w Rosji nie wszczęto w tej sprawie śledztwa. Jednak w grudniu Komitet Śledczy Rosji wszczął postępowanie karne przeciwko liderowi opozycji oskarżając go o defraudację pieniędzy znajdujących się na kontach kierowanych przez niego fundacji. Nawalny nazwał takie działanie "putinowską histerią".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Otrucie Nawalnego. Siergiej Aleksaszenko: Nawalny ostatnio mało podróżował, Kreml czekał na okazję. Decyzja zapadła dawno

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2020 16:00
- Liczba osób, które Kreml starał się nastraszyć albo zabić – jest dostatecznie długa. Aleksiej Nawalny przedstawia duże zagrożenie dla Kremla. To jedyny polityk opozycyjny, który konsekwentnie i bardzo aktywnie stawia czoło reżimowi. Przeszkadzał Kremlowi. Nie mam specjalnych wątpliwości co do tego, kto mógł pokusić się o zamach na jego życie – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Siergiej Aleksaszenko z Fundacji imienia Borysa Niemcowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja: opozycyjni deputowani w całym kraju apelują o śledztwo ws. zamachu na Nawalnego

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 10:56
Moskiewscy deputowani zażądali wszczęcia śledztwa w sprawie próby otrucia Aleksieja Nawalnego. Kopię wniosku opublikowali w internecie. Wcześniej podobne działania podjęli lokalni deputowani z innych regionów Rosji.
rozwiń zwiń