X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Drugi dzień wizyty prezydenta we Włoszech. Andrzej Duda odwiedzi Monte Cassino

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 12:05
Przebywający z wizytą we Włoszech prezydent Andrzej Duda dziś udaje się na polski cmentarz wojskowy na Monte Cassino. Złoży wieniec i wraz z małżonką odwiedzi Muzeum Pamięci 2 Korpusu Polskiego.
Audio
  • 29.09.2020 Urszula Rzepczak (Polskie Radio 24 / Temat dnia)
Prezydent RP Andrzej Duda i premier Republiki Włoskiej Giuseppe Conte podczas powitania polskiej głowy państwa na dziedzińcu Palazzo Chigi w Rzymie
Prezydent RP Andrzej Duda i premier Republiki Włoskiej Giuseppe Conte podczas powitania polskiej głowy państwa na dziedzińcu Palazzo Chigi w RzymieFoto: PAP/Piotr Nowak

Przed wyjazdem na Monte Cassino prezydent Andrzej Duda w Ambasadzie Rzeczpospolitej w Rzymie odsłoni popiersie z brązu generała Władysława Andersa. W tym roku przypada 50 rocznica śmierci dowódcy II Korpusu.

Na cmentarzu na Monte Cassino prezydent Duda spotka się z przedstawicielami lokalnych władz i młodzieżą szkół polskich we Włoszech. 

1200 duda.jpg
Andrzej Duda w Rzymie. Polsko-włoskie rozmowy o NATO i o wychodzeniu z kryzysu

Jutro (25.09) wraz z małżonką zostanie przyjęty na audiencji przez papieża Franciszka i spotka się z watykańskim sekretarzem stanu kard. Pietro Parolinem. Następnie para prezydencka weźmie udział we mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II w bazylice watykańskiej.

Wczoraj Andrzej Duda spotkał się z prezydentem Włoch Sergio Mattarellą i premierem Giuseppe Conte.

Czytaj także:

Pierwszy dzień wizyty prezydenta

Prezydent zwłaszcza z premierem Conte mówił bardzo dużo o inwestycjach jako drodze wyjścia z pandemii koronawirusa - inwestycjach publicznych i infrastrukturalnych. Prezydent bardzo podkreślał to, że potrzebne w Europie są inwestycje także na osi Północ-Południe. My to robimy w ramach Trójmorza, ale także Włochy powinny być częścią tego wielkiego planu realizacji inwestycji Północ-Południe w Europie - relacjonował Krzysztof Szczerski.

Polsko-włoskie rozmowy dotyczyły również relacji w NATO. Jak zapewnił prezydencki minister, Warszawa i Rzym prezentują wspólne stanowisko w sprawie rozlokowania wojsk amerykańskich na Starym Kontynencie.

- To jest nasze wspólne zdanie, że jakiekolwiek przegrupowywanie wojsk amerykańskich w Europie nie powinno zmniejszać zaangażowania w USA w bezpieczeństwo na kontynencie. Jeśli Stany Zjednoczone podejmują decyzję o przegrupowaniu sił, to wspólnie apelujemy o to, żeby to było przegrupowanie w ramach obecności amerykańskiej w Europie, a nie takie, które by tę obecność redukowało - oświadczył Krzysztof Szczerski.

W rozmowach pojawił się także temat polityki migracyjnej. Prezydent Andrzej Duda zadeklarował, że polskim wkładem w solidarność w tym zakresie jest gotowość do wspomagania Włoch w patrolowaniu wód terytorialnych z bazy na Sycylii.

Posłuchaj
04:44 PR24_MPLS 2020_09_24-11-53-42.mp3 29.09.2020 Urszula Rzepczak (Polskie Radio 24 / Temat dnia)

Urszula Rzepczak, korespondentka telewizji Polsat we Włoszech mówiła w Polskim Radiu 24 o kolejnych wydarzaniach wizyty we Włoszech Andrzeja Dudy. - Prezydent spotka się nie tylko z władzami, ale i z Polonią. Dla młodych ludzi, którzy tutaj będą, to jest bardzo ważne. Te uroczystości to namacalna polskość, ale także wspaniała okazja do porozmawiania z prezydentem. Andrzejowi Dudzie będzie towarzyszyła córka gen. Władysława Andersa, pani Anna Maria Anders jako ambasador RP we Włoszech, zamyka się w pewien sposób koło historii - podkreśliła.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Goście: Urszula Rzepczak

Data emisji: 24.09.2020

Godzina emisji: 11.53

koz/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak