X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kolejne próby sforsowania granicy przez migrantów. SG podała dane z ostatniej doby

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 10:00
Służby pracujące na granicy polsko-białoruskiej w każdej chwili muszą mierzyć się z licznymi próbami nielegalnego przekroczenia granicy przez migrantów sprowadzonych do Europy przez reżim Aleksandra Łukaszenki. Nie inaczej było tej nocy. Grupa 50 agresywnych osób próbowała sforsować granicę i przedostać się na terytorium Polski w rejonie Białowieży. Ta próba została udaremniona. Łącznie Straż Graniczna odnotowała ostatniej doby 174 incydenty nielegalnego przedostania się do Polski.
Funkcjonariusze straży granicznej i wojska pilnują terytorium Polski
Funkcjonariusze straży granicznej i wojska pilnują terytorium PolskiFoto: twitter.com/Straz_Graniczna

"Każdej nocy żołnierze 16 Dywizji Zmechanizowanej muszą mierzyć się z licznymi próbami nielegalnego przekroczenia granicy ‼ Nasi żołnierze są dobrze przygotowani do odparcia tych ataków i gotowi do obrony bezpieczeństwa Polski. Kolejna noc za nami!! Dziękujemy za wsparcie" – czytamy na Twitterze.

Próby nielegalnego przekroczenia granicy

W rejonie Białowieży doszło do kolejnej próby nielegalnego przekroczenia granicy - podało MON na Twitterze. Próba ta została wczoraj udaremniona.

Ostatniej doby zanotowano 174 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. 66 cudzoziemcom wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium naszego kraju.

"Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Białowieży 50 agresywnych cudzoziemców próbowało sforsować granicę" – poinformowała we wtorek Straż Graniczna. "Atak agresywnych migrantów był wspierany przez białoruskie służby" - dodało MON.

Kryzys na granicy

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 34 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 6 tys. w listopadzie, blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

Do połowy przyszłego roku na odcinku granicy z Białorusią stanie stalowy płot zwieńczony drutem kolczastym i wzbogacony o urządzenia elektroniczne. Zapora o długości 180 km i 5,5 m wysokości powstanie na Podlasiu. Wzdłuż granicy zamontowane będą czujniki ruchu, kamery dzienne i nocne. Na Lubelszczyźnie naturalną zaporą jest Bug.

23 listopada senackie komisje praw człowieka, praworządności i petycji oraz samorządu terytorialnego i administracji państwowej zajmą się rozpatrzeniem nowelizacji ustawy o ochronie granicy państwowej. Jej projekt został przygotowany przez rząd i ma charakter pilny, co oznacza, że na jej rozpatrzenie Izba ma 14 dni od przekazania przez Sejm.

ZOBACZ TAKŻE: Radosław Fogiel w "Sygnałach Dnia" o sytuacji na granicy

Czytaj także:

bf

Czytaj także

Mariusz Kamiński: Łukaszenka będzie musiał się cofnąć

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 21:41
- Jestem przekonany, że nasza konsekwentna polityka i wsparcie międzynarodowe doprowadzi do tego, że migranci wrócą do swoich domów. Aleksander Łukaszenka krok po kroku będzie musiał się cofnąć - powiedział minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, komentując kryzys na wschodniej granicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ogromny wzrost liczby nielegalnych przekroczeń granicy UE. Nowy raport Frontexu

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 23:06
Liczba nielegalnych przekroczeń granicy Unii Europejskiej w pierwszych dziesięciu miesiącach 2021 roku wzrosła o 45 procent w porównaniu z 2019 rokiem - wynika z raportu organizacji Frontex.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kryzys na granicy, sytuacja na Białorusi - to tematy dzisiejszej debaty w Parlamencie Europejskim

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 05:34
Dalsze sankcje i zwiększenie presji na reżim Alaksandra Łukaszenki. Tego chcą domagać się niektórzy europosłowie podczas kolejnej debaty na temat sytuacji na Białorusi i kryzysu na polsko-białoruskiej granicy w Parlamencie Europejskim w Strasburgu.
rozwiń zwiń