X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kempa o możliwości ataku Rosji na Ukrainę: trzeba jak najszybciej odwoływać się do sojuszy państw środkowoeuropejskich

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 09:15
- Polska powinna liczyć na siebie, ale także starać się o sojusze, prowadzić mądrą politykę także wobec Ukrainy, która jest teraz zagrożona - mówiła w Polskim Radiu 24 Beata Kempa, europoseł, komentując sytuację w Europie Wschodniej. 

Ukraiński wywiad ocenia, że Rosja może zimą zaatakować zbrojnie Ukrainę. Może to nastąpić zarówno z kierunku południowo-wschodniego, jak i z terytorium Białorusi.

Szef głównego biura wywiadu przy ministerstwie obrony Ukrainy podkreślił, że dane ukraińskie są zbieżne z tymi przekazanymi przez amerykański wywiad. Według tych informacji Rosja przygotowuje się do agresji wojskowej. Może to nastąpić na przełomie stycznia i lutego.

Beata Kempa odniosła się do tych doniesień. - Jeżeli weźmiemy pod uwagę doniesienia wywiadu USA i wiedzę, którą mamy na temat sytuacji na granicy rosyjsko-ukraińskiej, gdzie trwa koncentracja wojsk, to trzeba jak najszybciej odwoływać się do sojuszy państw środkowoeuropejskich - stwierdziła.

Poseł zwróciła także uwagę na rolę Komisji Europejskiej w tak napiętej sytuacji, m.in. w kontekście kwestii praworządności i nacisków na Polskę i Węgry w tej sprawie. - Próby groźby czy szantażu przez Komisję Europejską to melodia dla Putina i Łukaszenki. (…) Te gry KE nie mają nic wspólnego z praworządnością w rozumieniu dokumentów UE - zaznaczyła.

Jak dodała, Polska powinna starać się o zawarcie sojuszy, które wzmocnią bezpieczeństwo tej części Europy. - Pytanie, czy działania Putina mają charakter odstraszający, czy trzeba się przygotować na agresję, ale powinniśmy być przygotowani na najgorsze - powiedziała gość audycji i podkreśliła, że sytuacja jest bardzo poważna i potrzebna jest w związku z tym ofensywa dyplomatyczna polskiego rządu.

Posłuchaj
12:35 PR24_mp3 2021_11_23-07-36-25.mp3 Beata Kempa o bezpieczeństwie Europy Środkowo-Wschodniej (Polskie Radio 24 / 24 Pytania - Rozmowa Poranka)

Kreml do ataku na Ukrainę może wykorzystać siły powietrzne, desantowe, artylerię i piechotę. Oprócz wschodniej granicy zaatakowane mogą być również portowe miasta Odessa i Mariupol. Atak nastąpić może też z okupowanego Krymu albo od strony północnej granicy z Białorusią.

Czytaj także:

Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Dorota Kania

Gość: Beata Kempa

Data emisji: 23.11.2021

Godzina emisji: 7.36

PR24/ka

Czytaj także

"Obserwujemy zmianę zasad gry". Dr Jacek Raubo o kryzysie na granicy

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 11:05
- Działania dyplomatów są kluczowe dla rozwiązania problemu tu i teraz, ale musimy patrzeć w perspektywie wielu lat. Obserwujemy zmianę zasad gry, do której musimy się przygotować m.in. poprzez konstruowanie bariery granicznej - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 ekspert ds. bezpieczeństwa i obronności dr Jacek Raubo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ważne jest zbudowanie sojuszu zachodniego świata". Żółciak o możliwości militarnego konfliktu na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 19:10
- Możliwości do eskalowania konfliktu jest bardzo wiele. Najważniejsze jest, żeby zbudować wokół tej sprawy międzynarodowy sojusz świata zachodniego. Wydaje się, że jesteśmy na ścieżce, aby do tego doprowadzić - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Żółciak z "Dziennika Gazety Prawnej". Gościem audycji była także Anna Sarzyńska (TVP). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zachód znów rozmawia z Łukaszenką. Guzy: to jego wizerunkowy sukces

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 20:27
- Łukaszenka na pewno osiągnął jedną rzecz: odblokował kontakty. Bo przecież kontaktów z krajami zachodnimi nie miał w ogóle, od czasu sfałszowanych wyborów i spacyfikowania protestów na Białorusi. Można powiedzieć więc, że jest to jego wizerunkowy sukces - podkreślił w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy z Polskiej Agencji Prasowej. 
rozwiń zwiń