X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sejm za ustawą o murze na granicy. Rzecznik rządu: powinna jak najszybciej trafić do prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 19:44
- Budowa przez kilkaset kilometrów w trudnym terenie zajmie parę miesięcy - mówił rzecznik rządu Piotr Müller pytany, kiedy na granicy polsko-białoruskiej stanie mur. - Mam nadzieję, że nie będzie do niej uchwalonych poprawek, ustawa w te sprawie powinna jak najszybciej trafić do prezydenta - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller. 
Za murem na granicy opowiedziało się 274 posłów
Za murem na granicy opowiedziało się 274 posłówFoto: PAP/Paweł Supernak

Sejm uchwalił specustawę w sprawie budowy muru na granicy z Białorusią. Dokument ma przyspieszyć proces administracyjny związany z realizacją tej inwestycji. Ustawa przewiduje, że będzie to solidna i wysoka zapora wyposażona w system monitoringu oraz detekcji ruchu. Ustawę poparło 274 posłów, 174 było przeciw, a jeden wstrzymał się od głosu.

granica forum 1200 .jpg
Sejm uchwalił ustawę o budowie zabezpieczenia granicy państwowej

Rzecznik rządu Piotr Mueller wyraził zadowolenie z decyzji Sejmu. Dodał, że czeka teraz na działania ze strony Senatu. Stwierdził, że budowa muru będzie prowadzona na trudnym terenie, dlatego w jego ocenie będzie to proces niekrótki. - Budowa przez kilkaset kilometrów w trudnym terenie zajmie parę miesięcy - tłumaczył Piotr Müller, pytany kiedy powstanie mur.

Posłuchaj
00:13 muller - setka 1 .mp3 Rzecznik rządu Piotr Müller o budowie muru na polskiej granicy (IAR)

- Nie łudzę się, że Senat wyjątkowo szybko zajmie się tą ustawą. Skorzysta zapewne z możliwie długiego terminu. Chciałbym się zdziwić - wtedy ta ustawa będzie mogła być przyjęta szybciej. Liczę, że nie będą do niej przyjęte poprawki, bo wtedy to pozwoli, aby pan prezydent jak najszybciej mógł dostać tę ustawę do ostatecznego rozstrzygnięcia - powiedział.

Czytaj także: 

Rzecznik rządu podkreślił także, że "polskim obowiązkiem oraz obowiązkiem Polski w Unii Europejskiej, jest zabezpieczanie wschodniej granicy, tym bardziej, że ruchy migracyjne, ta zorganizowana akcja ze strony reżimu Łukaszenki, wspierana przez Federację Rosyjską, może trwać wiele miesięcy, a nawet lat".

1 października prezydent Andrzej Duda podpisał rozporządzenie przedłużające o 60 dni stan wyjątkowy w części województw podlaskiego i lubelskiego, przy granicy z Białorusią (PAP) 1 października prezydent Andrzej Duda podpisał rozporządzenie przedłużające o 60 dni stan wyjątkowy w części województw podlaskiego i lubelskiego, przy granicy z Białorusią (PAP)

Ogrodzenie za ponad miliard złotych

Na granicy polsko-białoruskiej powstanie bariera, którą będą stanowić urządzenia budowlane wraz z instalacjami i infrastrukturą towarzyszącą, w tym elektroniczną oraz telekomunikacyjną. Ze względów bezpieczeństwa szczegóły techniczne inwestycji są niejawne. Jej całkowity koszt oszacowano na 1 miliard 615 milionów złotych.


mbl

Czytaj także

"Oddaje obecną sytuację". Prof. Grochmalski o zawieszeniu umowy o readmisji z UE przez Białoruś

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 16:35
- Łukaszenka podpisał to porozumienie po długich negocjacjach w styczniu 2020 r. Zapis ten długo nie funkcjonował, a w zasadzie oddaje obecną sytuację po stronie białoruskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Grochmalski (politolog, ekspert ds. bezpieczeństwa).
rozwiń zwiń

Czytaj także

W polskiej strefie przygranicznej znaleziono ciało. To 24-letni obywatel Syrii

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 16:19
Podlascy policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało znaleziono na polu w okolicach Kuźnicy. - Dokumenty potwierdzają wjazd tego mężczyzny na teren Białorusi w połowie września - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl podinspektor Tomasz Krupa z biura prasowego podlaskiej policji. 
rozwiń zwiń