X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Projekt ustawy o budowie zapory na granicy trafił do komisji. Wiceszef MSWiA: konieczna, aby zapewnić ochronę państwa

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 18:33
W Sejmie rozpoczęło się pierwsze czytanie pilnego rządowego projektu ustawy o budowie zabezpieczenia granicy państwowej. Przepisami zajmują się dwie połączone komisje - administracji i spraw wewnętrznych oraz obrony narodowej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Forum/Michal Kosc

płot granica FORUM 1200.jpg
Sejm podejmie dziś decyzję ws. zapory na granicy z Białorusią. "Odpowiedź na zagrożenia"

Projekt uzasadnił wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik. Przedstawiciel rządu wyjaśnił, że podstawowym celem przedsięwzięcia jest skuteczne zabezpieczenie granicy państwowej z Białorusią przed próbami jej nielegalnego przekraczania.

- Przygotowanie i realizacja inwestycji polegającej na budowie bariery, którą będą stanowić urządzenia budowlane wraz z instalacjami oraz infrastrukturą towarzyszącą, w tym elektroniczną i telekomunikacyjną - mówił Maciej Wąsik.

Wiceszef MSWiA powiedział, że od początku bieżącego roku do końca września Straż Graniczna zapobiegła ponad dziewięciu tysiącom prób nielegalnego przekroczenia granicy.

- Z czego osiem tysięcy takich prób podjęto w dwóch ostatnich miesiącach. Przekraczającymi granicę państwową byli najczęściej obywatele Iraku, Afganistanu, Syrii, Rosji, Somalii, Tadżykistanu, Iranu i Turcji - wymienił wiceminister spraw wewnętrznych.

Wiceminister Wąsik przypomniał, że w ostatnich tygodniach na fragmentach polsko-białoruskiej granicy ułożono spiralne zasieki z drutu ostrzowego, które okazały się niewystarczającym zabezpieczeniem. - Wskazane powyżej okoliczności wymuszają podejmowanie niezwłocznie kolejnych przedsięwzięć, koniecznych, aby zapewnić ochronę granicy państwowej - mówił Maciej Wąsik.

Czytaj także:

- Korzystając z doświadczeń innych państw europejskich, które obecnie lub we wcześniejszych okresach zmagały się z nielegalną emigracją - między innymi Grecji, Hiszpanii, Słowenii czy Węgier - należy stwierdzić, że sprawdzonym i pewnym rozwiązaniem może być budowa na granicy państwowej płotów i ogrodzeń - dodał wiceminister spraw wewnętrznych na posiedzeniu połączonych komisji sejmowych.

Projekt został wczoraj (12.10) przyjęty przez rząd w trybie obiegowym i tego samego dnia wpłynął do Sejmu.

kp

Czytaj także

Powstanie zapora na granicy z Białorusią? Poseł Konfederacji: jest konieczna

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 17:30
- Płot na granicy polsko-białoruskiej jest konieczny. Musi szybko powstać, być szczelny i dobrze wykonany. Nie możemy się ociągać, bo stanu wyjątkowego przy granicy nie da się przedłużyć - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Krystian Kamiński z Konfederacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Kozłowski: chcemy zabezpieczyć granicę UE, za którą bierzemy odpowiedzialność i różne elementy są do tego niezbędne

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 16:23
- Mamy do czynienia z sytuacją absurdalnie trudną, skomplikowaną z etycznego i społecznego punktu widzenia i bezwzględnie wykorzystywaną zarówno przez reżim, jak i przez osoby, które na tym próbują zarobić pieniądze - mówił o sytuacji przy polsko-białoruskiej granicy na antenie Polskiego Radia 24 dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej w Gdyni prof. Artur Kozłowski.
rozwiń zwiń