X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Spotkanie wiceszefa MSZ z ambasadorami państw UE ws. nielegalnej migracji. "Wspólny głos Zachodu jest tu kluczowy"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 21:53
Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz podczas spotkania z ambasadorami państw Unii Europejskiej w Polsce zaprezentował im aktualną sytuację na granicy polsko-białoruskiej. Podkreślał konieczność wspólnego działania państw UE w kontekście rozwiązania kryzysu migracyjnego na jej wschodniej granicy.
Marcin Przydacz
Marcin PrzydaczFoto: PAP/Marcin Obara

Straż Graniczna TT 1200.jpg
Grupa 90 migrantów chciała się siłą przedrzeć do Polski. SG opublikowała nagranie

W spotkaniu wzięli też przedstawiciele Straży Granicznej.

"Wiceminister Marcin Przydacz mówił, że sytuacja, z którą Polska mierzy się na granicy to nie napływ uchodźców z kraju ogarniętego konfliktem ani nie naturalny ruch migracyjny. To nowe zjawisko polegające na sponsorowanym przez państwo sprowadzaniu migrantów w celu przeprowadzenia zorganizowanego ataku na granice UE. Dodał, że wspólny głos Zachodu oraz wyraźne poparcie dla wysiłków partnerów szczególnie dotkniętych kryzysem jest kluczowe dla jego szybkiego rozwiązania" - napisano w komunikacie MSZ.

Podczas spotkania przedstawiciele Straży Granicznej przedstawili materiały, które mają dokumentować zaangażowanie służb Białorusi w nielegalny przerzut migrantów oraz ilustrować działania Polski, które mają na celu ochronę granicy Polski z Białorusią będącej jednocześnie wschodnią granicą UE.

kp

Czytaj także

"Tylko uszczelnienie granicy może zahamować ten proceder ". Mjr Kordowski o kryzysie migracyjnym na granicy

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2021 10:11
- Jako państwo stosujemy środki adekwatne do kryzysu, ale stosujemy je za późno. Stan wyjątkowy prawie w połowie minął, a my nie rozwiązaliśmy problemu - mówił w Polskim Radiu 24 mjr Mariusz Kordowski, prezes Fundacji Centrum Analiz Strategicznych i Bezpieczeństwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceszef MSZ: Łukaszenka stosuje szantaże emocjonalne wysyłając kobiety i dzieci na granicę

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 21:19
- Alaksandr Łukaszenka stosuje szantaże emocjonalne wysyłając migrantów, w tym kobiety i dzieci na granicę. Staramy się zachęcić naszych partnerów z Bliskiego Wschodu, by nie pozwalali na proceder wykorzystywania ich obywateli przez reżim Łukaszenki - powiedział wiceszef MSZ Marcin Przydacz.
rozwiń zwiń