X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polskie Radio Kierowców ma już rok! Wiele atrakcji z okazji urodzin

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 06:30
Wyścig na torze kartingowym o Puchar Polskiego Radia Kierowców, symulatory dachowania, rozmowy z ekspertami z Instytutu Transportu Drogowego, policyjne pokazy bezpieczeństwa i radio od kuchni. W ten sposób najmłodsza antena Polskiego Radia świętuje w sobotę pierwsze urodziny.
Najmłodsza antena Polskiego Radia świętuje pierwsze urodziny.
Najmłodsza antena Polskiego Radia świętuje pierwsze urodziny.Foto: PR

Dokładnie rok temu 16 października 2020 roku w eterze pojawiło się pierwsze w Polsce całodobowe radio dla kierowców. Program jest dostępny poprzez aplikację w technologii DAB+ oraz w Internecie.

To jedyna w kraju całodobowa stacja z programem przeznaczonym dla wszystkich uczestników ruchu drogowego: kierowców, motocyklistów, rowerzystów i pieszych.

Polskie Radio Kierowców
Polskie Radio Kierowców ma już rok! Audycje okolicznościowe w Programie 1

Gokartowy Puchar Polskiego Radia Kierowców

A już w najbliższą sobotę w Starej Wsi koło Nadarzyna świętuje swoje urodziny. Od 10.00 do 12.00 odbędzie się wyścig o Gokartowy Puchar Polskiego Radia Kierowców, w turnieju wezmą udział słuchacze wyłonieni w konkursie antenowym. Zawodnicy wezmą udział w wieloetapowych zmaganiach na torze, od przejazdów technicznych po jazdę na czas i pokonywanie odcinków specjalnych, na torze będzie tunel i most. Każdy z uczestników zmagań kartingowych po odpowiednim przeszkoleniu z zasad bezpieczeństwa otrzyma licencję zawodnika.

Najlepsi otrzymają puchary, a wszyscy uczestnicy licencje zawodnika, medale i dyplomy, upominki.

Polskie Radio Kierowców w ten sposób chce przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drogach, bo wyścigi są możliwe tylko na specjalnych torach, a to także miejsce na doskonalenie własnych umiejętności.

Bądź bezpieczny na drodze jesienią

Polskie Radio Kierowców chce zwrócić uwagę kierowcom na zmieniające się jesienią warunki jazdy, dlatego świętowanie łączy z edukacją i przypominaniem o zasadach bezpieczeństwa. Wszystko pod hasłem: Bądź bezpieczny na drodze jesienią. Dziennikarze opowiedzą, jak ważne jest sprawdzenie reflektorów w aucie, odpowiednie oznakowanie pieszego czy kamizelka odblaskowa dla rowerzysty.

We współpracy z Instytutem Transportu Samochodowego, ITD, policją i Wojskami Obrony Terytorialnej zorganizowane zostanie miasteczko bezpieczeństwa. Będą symulatory: dachowania, zderzeń, a także pokazy wybuchu poduszki powietrznej, będzie sprzęt, na którym kierowca sprawdzi swój refleks. ITD, WOT oraz policja zaprezentują sprzęt, jaki jest wykorzystywany w pracy tych służb.

Całodniowa akcja edukacyjna będzie relacjonowana na wszystkich antenach Polskiego Radia.

Sytuacja na drogach: raporty i ostrzeżenia pogodowe

Polskie Radio Kierowców to pierwsza w Polsce całodobowa stacja z programem skierowanym do uczestników ruchu drogowego: kierowców, motocyklistów, rowerzystów i pieszych.

1200_samochody_droga_shutterstock.jpg
Krzysztof Czabański o Polskim Radiu Kierowców: każdy, kto jeździ samochodem, potrzebuje dobrej informacji

PRK informuje w kompleksowy sposób o sytuacji drogowej w kraju. Raporty o utrudnieniach, korkach, wypadkach czy remontach aktualizowane są co kwadrans, są także alerty i ostrzeżenia pogodowe.

Serwisy informacyjne w porannym, południowym i wieczornym paśmie nadawane są w czterech językach, poza polskim także w angielskim, niemieckim i ukraińskim.

>>ZAPRASZAMY DO SERWISU POLSKIE RADIO KIEROWCÓW<<

Polskie Radio Kierowców porusza tematy z zakresu bezpieczeństwa, pierwszej pomocy, stylu i kultury jazdy. Stacja w swojej ofercie programowej poświęca wiele uwagi kierowcom zawodowym w tym kierowcom ciężarówek, którzy podróżują po Europie. To nie tylko informacje o zmianach w prawie transportowym, ostrzeżenia z głównych europejskich tras i granic, ale także porady, ciekawostki i rozrywka. Stałą pozycją programu jest czytanie przepisów Kodeksu ruchu drogowego, raz na godzinę prezentowany jest jeden z zapisów.

Czytaj także:

Program podzielony jest na pasma: poranny ROZRUSZNIK w godzinach 5.00-11.00, WYSOKIE OBROTY 11.00-17.00, NA LUZIE 17.00-23.00 i AUTOMAT od 23.00 do 5.00. NOCNA ZMIANA to czterogodzinna audycja terapeutyczna dla nocnych marków i tych, co podróżują nocą. Audycje realizowane są z udziałem słuchaczy i terapeutów, poruszamy tematy ważne społecznie, rozmawiamy o depresji, stresie, samotności w trasie czy tęsknocie za rodziną. Rozmowy terapeutyczne zawsze między 22.00 a 2.00 od poniedziałku do piątku.

Niepowtarzalny styl i charakter

Uruchamiając cyfrowy kanał PRK, Polskie Radio nawiązało do 46-letniej tradycji audycji Radia Kierowców realizowanej w Programie 1 Polskiego Radia.

Dab+_1200x660_1-ok.jpg
Technologia DAB+ podbija Europę. Polskie Radio liderem cyfryzacji

Po raz pierwszy 7-minutowy program piętnujący brawurę na drogach pojawił się na antenie Jedynki 4 lutego 1974 roku. Dziś Radio Kierowców to stały element programu, a rozszerzeniem oferty dla użytkowników dróg jest cyfrowe, nowoczesne i dynamiczne Polskie Radio Kierowców, które jest dostępne w bezpłatnej aplikacji, w systemie DAB+ oraz w Internecie.

PRK w ciągu roku ukształtowało indywidualny i niepowtarzalny na polskim rynku medialnym styl i charakter.

Antenę tworzy dynamiczny i młody zespół składający się z ponad 30-osobowej grupy dziennikarzy, prowadzących i wydawców, którzy – czerpiąc z tradycji Polskiego Radia – kształtują nowoczesnego, wrażliwego oraz inteligentnego odbiorcę. PRK w założeniu, ale i w realizacji zadań programowych jest stacją z misją, a najważniejszym zadaniem jest kształtowanie świadomego uczestnika ruchu drogowego.

Czytaj także:

Polskie Radio Kierowców komponuje ofertę programową, mając na uwadze potrzeby kierowców, w tym kierowców zawodowych, rowerzystów, pieszych, ale także użytkowników hulajnóg i motocykli.

Szybkość, profesjonalizm, nowoczesność

Od pierwszych tygodni emisji program PRK charakteryzuje: szybkość i profesjonalizm. Odbiorcy otrzymają w każdej godzinie 4 serwisy drogowe. Są to ostrzeżenia, nie tylko o utrudnieniach w kraju, ale także w Europie, informacje z przejść granicznych i alerty pogodowe. To sprawia, że Polskie Radio Kierowców jest niekwestionowanym liderem na rynku radiowym.

Dynamicznie rozwijająca się antena stawia nowe wymagania, tworzy nowoczesny sposób realizacji programów. Dziennikarze PRK są i będą obecni na najważniejszych wydarzeniach związanych z branżą motoryzacyjną - targach, wyścigach, turniejach, wystawach, zlotach, imprezach organizowanych przez pasjonatów motoryzacji.

PRK aktywnie działa także w mediach społecznościowych, na Facebooku, Twitterze czy Instagramie. W przyszłości planowane jest uruchomienie kanału na YouTubie.

PR/paw

Czytaj także

Nie taki straszny, jak go malują – o czym musisz pamiętać, by zdać egzamin na prawo jazdy?

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 05:00
Kilkutygodniowy kurs, egzamin wewnętrzny, teoretyczny i w końcu nadchodzi on - praktyczny egzamin na prawo jazdy. Dla wielu jest to powód do ogromnego stresu - wystarczy odwiedzić pierwszy lepszy ośrodek egzaminacyjny, by zauważyć, że odsetek osób uzyskujących negatywny wynik, jest bardzo duży. O czym pamiętać podczas egzaminu na prawo jazdy?
rozwiń zwiń