X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Krzysztof Czabański o Polskim Radiu Kierowców: każdy, kto jeździ samochodem, potrzebuje dobrej informacji

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2021 10:01
Trzy miesiące temu - 16 października 2020 roku - zostało oficjalnie zainaugurowane Polskie Radio Kierowców. Nowa, dziewiąta antena Polskiego Radia, skupia się przede wszystkim na poprawie bezpieczeństwa na drogach w kraju i zagranicą, informowaniu kierowców o bieżących warunkach pogodowych i przekazywaniu aktualności dotyczących zmian w prawie oraz na trendach motoryzacyjnych. Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański podkreśla, że to bardzo potrzebny program.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock.com/Kichigin

- Każdy, kto jeździ samochodem, zwłaszcza w dłuższe trasy, ale i w mieście, potrzebuje dobrej informacji, która pomoże mu w jeździe i dobrej muzyki. Przy dłuższych trasach, zwłaszcza nocnych potrzebne jest też takie poczucie, że ktoś nad nami czuwa, ktoś nas informuje o utrudnieniach na drogach i my sami możemy zgłosić takie wydarzenia, aby innych ostrzec - podkreśla Krzysztof Czabański.

Posłuchaj
00:31 czab1.mp3 Krzysztof Czabański o przydatnej roli Polskiego Radia Kierowców (IAR)

 

Nowoczesne narzędzia

Polskie Radio Kierowców.jpg
Polskie Radio Kierowców podbija internet. "Jeden z najszybszych kanałów dotarcia"

Polskiego Radia Kierowców można słuchać przez bezpłatną aplikację mobilną, stronę internetową radiokierowcow.pl oraz cyfrowe radio DAB+. Przewodniczący Rady Mediów Narodowych podkreśla, że te nowe technologie to przyszłość radia.


Posłuchaj
00:25 czab2.mp3 Krzysztof Czabański o inwestycji w cyfryzację (IAR)

 

- Te nowoczesne narzędzia, przy pomocy których radio może dotrzeć do słuchacza, są bardzo użyteczne i to jest przyszłość radia. Cyfryzacja jest przyszłością radia, bo pozwala korzystać z tych narzędzi i w związku z tym, myślę, że te inwestycje, które czyni Polskie Radio, to są inwestycje nie tylko w przyszłość Polskiego Radia, ale i rynku radiowego w Polsce - podkreśla Krzysztof Czabański.

W czasie 3 miesięcy użytkownicy odwiedzili stronę internetową Polskiego Radia Kierowców aż 194 004 razy, a aplikację pobrały 21 533 osoby.

W social mediach również sporo się dzieje. Informacje o warunkach na drogach, utrudnieniach, poradach ekspertów dotarły na Facebooku do miliona 502 634 osób, a na Twitterze - do miliona 994 tysięcy użytkowników.

Agnieszka Kamińska Prezes Polskiego Radia -V2-1200.jpg
"Wydarzenia w Dover pokazały jak potrzebna to antena". Agnieszka Kamińska o Polskim Radiu Kierowców

Nie tylko po polsku

Polskie Radio Kierowców sprofilowane zostało całkowicie pod potrzeby słuchaczy zmotoryzowanych, polskich i zagranicznych, poruszających się po polskich drogach.

Serwisy informacyjne i raporty poza językiem polskim są także przekazywane po angielsku, niemiecku i ukraińsku. Atutem Polskiego Radia Kierowców są także atrakcyjna ramówka, doskonałe poradnictwo i znakomici dziennikarze motoryzacyjni.

fc

Czytaj także

"Stworzone dla użytkowników dróg". Wystartowało Polskie Radio Kierowców

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 17:29
Swoją działalność zainaugurowało Polskie Radio Kierowców, nowy program publicznego nadawcy. Można go słuchać cyfrowo w systemie DAB+, w internecie na stronie polskieradio24.pl oraz w aplikacji mobilnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

3 miesiące Polskiego Radia Kierowców! Mamy powody do dumy!

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2021 08:00
Polskie Radio Kierowców rozpoczęło całodobowe nadawanie 16 października 2020 roku. Od 3 miesięcy jesteśmy z Wami bez przerwy – 24h/7 !
rozwiń zwiń