X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Krzysztof Czabański: bogactwo oferty to największa siła Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2021 12:22
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański powiedział, że Polskie Radio łączy tradycję i nowoczesność, szukając nowych sposobów na dotarcie do odbiorców. Podkreślił, że bogactwo oferty to największa siła Polskiego Radia, a jego archiwum to "archiwum polskiej kultury". 
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański Foto: PAP/Tytus Żmijewski

Agnieszka Kamińska  Prezes Polskiego Radia 1200.jpg
Prezes PR Agnieszka Kamińska: Polskie Radio doskonale łączy tradycję i nowoczesność

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Radia i z tej okazji anteny publicznej rozgłośni zaplanowały specjalne audycje. Gościem jednej z nich był przewodniczący Rady Mediów Narodowych, Krzysztof Czabański. Zaznaczył, że Polskie Radio wciąż wzbogaca swoją ofertę dla słuchaczy. - Bogactwo formy i przekazywanych treści jest ogromne - ocenił.

Posłuchaj
00:27 10905720_1-czabański 1.mp3 Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański zwrócił uwagę na bogatą ofertę Polskiego Radia (IAR)

- Wystarczy wejść na portal Polskiego Radia i codziennie zobaczyć, jakie są wybrane propozycje. To niesłychanie atrakcyjne rzeczy - ocenił. 

Tradycja z nowoczesnością

Krzysztof Czabański podkreślił, że Polskie Radio łączy tradycję i nowoczesność, szukając nowych sposobów na dotarcie do odbiorców.

00:22 czaban - telewizja nie zabila radia, polskie radio musi szukac .mp3 Krzysztof Czabański: zmieniają się środki dotarcia, dlatego Polskie Radio musi szukać nowych kanałów (IAR)

Przewodniczący RMN przypomniał, że telewizja - wbrew zapowiedziom - nie zabiła radia. - Rynek się wzbogaca, oferta jest o wiele szersza. Ale zmieniają się też środki dotarcia do odbiorcy mediów, dlatego Polskie Radio musi szukać nowych kanałów, stąd portal i aplikacje telefoniczne - ocenił. Podkreślił, że Polskie Radio proponuje słuchaczom między innymi nowy literacki projekt "Radiobook", który ma na celu prezentację najwybitniejszych dzieł literackich w wersji audiobooków dostępnych online.

polecamy.jpg
Światowy Dzień Radia. Specjalne audycje na sobotę

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych dodał, że Polskie Radio nie zapomina o historii, dzieląc się ze słuchaczami unikatowymi nagraniami archiwalnymi. - Mamy w nich głosy wielkich aktorów, także przedwojennych - zaznaczył Krzysztof Czabański.

00:25 czaban - archiwa .mp3 Krzysztof Czabański: archiwum Polskiego Radia to archiwum polskiej kultury (IAR)

Czytaj także: 

Światowy Dzień Radia proklamowany został przez Organizację Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury UNESCO w 2011 roku. Od tego czasu Polskie Radio, dbając o promocję radiofonii i podkreślając jej szczególne znaczenie we współczesnej historii, przygotowuje na ten dzień specjalny program.

Tegoroczne hasła przewodnie wydarzenia to innowacja, łączność i ewolucja.

»SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA W INTERNECIE na Player.PolskieRadio.pl«

paw/

Czytaj także

Czabański: ataki na media publiczne to metoda walki z wynikami demokratycznych wyborów

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 23:59
- Zaatakowanie mediów publicznych to tylko jedna z metod walki totalnej z tym, co ukształtowało się w wyniku wielokrotnych już wolnych wyborów od jesieni 2015 roku - powiedział przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański w Programie 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio na drugim miejscu w rankingu najbardziej opiniotwórczych rozgłośni w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2021 18:32
Według raportu rocznego dotyczącego najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce w 2020 roku, przygotowanego przez Instytut Monitorowania Mediów, w kategorii "stacje radiowe" Polskie Radio zajęło drugie miejsce w rankingu, wyprzedzając m.in. Radio Zet, a ustępując jedynie rozgłośni RMF FM. Program 1, Polskie Radio 24 i Program 3 Polskiego Radia łącznie były cytowane 21 651 razy.
rozwiń zwiń