X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prawo i Sprawiedliwość ze zdecydowaną przewagą nad opozycją. Nowy sondaż polityczny

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 15:09
Z nowego sondażu przeprowadzonego przez Research Partner na panelu Ariadna, wynika, że jeśli wybory do Sejmu odbywały się w najbliższy weekend, to najprawdopodobniej wygrałaby je Zjednoczona Prawica. W badaniu padło także pytanie o to z kim koalicję może stworzyć obecnie Jarosław Gowin.
Posiedzenie Sejmu
Posiedzenie SejmuFoto: Twitter/@KancelariaSejmu
sejm budynek shutterstock_1726828183 1200.jpg
PiS ze wzrostem poparcia, w Sejmie pięć partii. Sprawdź najnowszy sondaż

Wyniki sondażu pokazują, że na pozycji lidera znajduje się Prawo i Sprawiedliwość, które może liczyć na poparcie 30,5 proc. wyborców. Wynik ten oznacza niewielki spadek (o 0,3 pkt. proc.) w porównaniu do badania przeprowadzonego w ubiegłym miesiącu.

Koalicja Obywatelska, którą popiera 22 proc. badanych, zajęła drugie miejsce. Uzyskała praktycznie taki sam wynik, co w minionym sondażu.

Hołownia notuje wzrost poparcia

Szymon Hołownia z Polską 2050 notuje z kolei wzrost poparcia o 2,5 pkt. proc. Głos na tę partię chce oddać 17,9 proc. badanych.

Na kolejnym miejscu znajduje się Konfederacja, którą popiera 8,5 proc. badanych. Oznacza to wzrost poparcia tej formacji o 1,6 pkt. proc. Niewielki wzrost notuje także Lewica, która ma obecnie poparcie na poziomie 7,2 proc. (o 0,4 pkt. proc.).

Czytaj także:

Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem. Sondaż pokazuje, że na Kukiz’15 zagłosowałoby 1,6 proc. badanych, na PSL 0,8 proc., zaś na Porozumienie 0,4 proc.

Ponad 10 proc. respondentów nie zdecydowało, na kogo oddałoby swój głos.

Co z Porozumieniem?

Badani zostali również zapytani o to, co może zrobić teraz Jarosław Gowin. 48 proc. nie potrafiło udzielić odpowiedzi na wskazane pytanie. 37 proc. jest zdania, że Porozumienie dołączy do innego ugrupowania politycznego, a 15 proc. sądzi, że pozostanie niezależne.

Większość respondentów uważa, że Porozumienie Jarosława Gowina wejdzie w koalicję z PSL - Koalicją Polską (34 proc.). 16 proc. wskazało, że Porozumienie zwiąże się z Koalicją Obywatelską, a 13 proc. jest zdania, że będzie to Polska 2050 Szymona Hołowni.

Badanie zostało przeprowadzone na próbie 1077 osób w dniach 3-6 września.


TVPInfo.pl/jb

Czytaj także

Ilu Polaków przyjęłoby u siebie w domu uchodźców? Zobacz wyniku nowego sondażu

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2021 18:56
Za przyjęciem u siebie w domu uchodźców jest 27,5 proc. Polaków pytanych o tę kwestię, a przeciw temu jest 61,2 proc. ankietowanych - wynika z sondażu przeprowadzonego przez pracownię United Surveys dla "Wprost".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Social Changes: Donald Tusk liderem opozycji, także dla elektoratu Szymona Hołowni

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 00:09
Prawie co trzeci Polak ocenia Donalda Tuska jako lidera opozycji - wynika z badania Social Changes dla wPolityce.pl. Byłego szefa rządu w roli przywódcy opozycji widzi też blisko 40 proc. elektoratu Polski 2050. To wynik o 10 punktów procentowych lepszy, niż uzyskał szef tej partii, Szymon Hołownia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Jabłoński o poparciu dla PiS na wsi: rolnicy są bardzo pragmatyczni i na razie udaje się utrzymać poparcie

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 11:21
- Poparcie na wsi dla partii rządzącej zależy od zadowolenia z działań rządu. Mieszkańcy wsi są pragmatyczni. Jeżeli zobaczą obietnice, ale brak działań, to odwrócą się od PiS. Na razie udaje się utrzymać ich poparcie - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński z KUL.
rozwiń zwiń