X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Znaczny wzrost poparcia dla PiS, partia Hołowni z jednocyfrowym wynikiem. Nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2021 15:24
Najnowszy sondaż  Najwyższe poparcie wśród partii politycznych dla Prawa i Sprawiedliwości, z kolei najwięcej traci partia Szymona Hołowni Polska 2050.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

1200 głosowanie w sejmie pap.jpg
Zjednoczona Prawica ze sporą przewagą nad Koalicją Obywatelską. Jest nowy sondaż

Z sondażu wynika, że największym poparciem cieszy się partia Jarosława Kaczyńskiego; PiS popiera 35 proc. respondentów. Taki wynik oznacza wzrost o aż 5 punktów procentowych w porównaniu do poprzedniego badania pracowni.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, którą wskazało 22 proc. To spadek o 1 pkt. proc.

Podium z wynikiem zaledwie 9 proc. zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni. Oznacza to spadek poparcia dla tej formacji o 6 pkt. proc.

Tuż za Hołownią jest Lewica, na którą wskazało 7 proc. (wzrost o 2 pkt.). Kolejne miejsca zajmują: Konfederacja (6 proc. poparcia i wzrost o 1 pkt.), Koalicja Polska (4 pkt.) i Kukiz’15 (2 pkt.).

Aż 15 proc. respondentów nie wiedziało, na kogo oddałoby swój głos.

Udział w wyborach

69 proc. Polaków deklaruje chęć udziału w wyborach do Sejmu po epidemii koronawirusa. 31 proc. zdecydowanych jest do wzięcia udziału w głosowaniu, 38 proc. raczej planuje wziąć udział w wyborach.

Przeciwne stanowisko wyraża 20 proc. respondentów – 12 proc. zapowiada, że raczej nie pójdzie głosować, 8 proc. zdecydowanie nie weźmie udziału w wyborach. 11 proc. Polaków jeszcze nie wie, czy odda swój głos w wyborach – podaje pracownia.

Badanie przeprowadzono w dniach 6-11 sierpnia na próbie 981 osób metodą CAPI. Badanie zostało przeprowadzone przed przegłosowaniem w Sejmie tzw. ustawy medialnej i odwołaniem Jarosława Gowina.

tvp.info/pkur

Czytaj także

PiS z największym poparciem. PO wciąż za Polską 2050

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 20:02
Gdyby wybory odbyły się w połowie maja Zjednoczona Prawica uzyskałaby 33 proc. poparcia, Polska 2050 - 23 proc., a Koalicja Obywatelska - 16 proc. - wynika z sondażu poparcia partii politycznych dla portalu wPolityce.pl. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zjednoczona Prawica zyskuje, Koalicja Obywatelska traci. Najnowszy sondaż poparcia

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 19:56
Chęć oddania głosu na Zjednoczoną Prawicę deklaruje 36 proc. badanych; to wzrost o 2 punkty procentowe w porównaniu z badaniami z poprzedniego tygodnia. Na Koalicję Obywatelską chce głosować 24 proc. badanych (spadek o 1 punkt procentowy) - wynika z sondażu Social Changes dla wPolityce.pl.
rozwiń zwiń