X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prof. Krasnodębski: działania KE i TSUE wykraczają poza ich kompetencje

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 10:57
- KE i TSUE nie mogą ingerować w sprawy organizacji polskiego sądownictwa, ponieważ wykracza to poza kompetencje tych instytucji - mówi europoseł PiS, prof. Zdzisław Krasnodębski, komentując spór unijnych instytucji z Polską.
Prof. Zdzisław Krasnodębski
Prof. Zdzisław KrasnodębskiFoto: mat. prasowe/oficjalna strona europosła

- Nawet jeśli dojdzie do porozumienia w tej konkretnej sprawie albo Polska ustąpi, to prędzej czy później wróci on z całą siłą - mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Zdzisław Krasnodębski.

komisja europejska free shutter 1200.jpg
Raport KE o Polsce. Piotr Müller: podejmiemy właściwy dialog z Komisją

Jak zaznaczył polityk, KE uważa, że polskie reformy naruszają niezależność sądów i w związku z tym może ingerować w sposób, w jaki następuje zmiana organizacji polskiego wymiaru sprawiedliwości. Dodał, że Polska uważa, że proponowane rozwiązania są zgodne z ogólnymi zasadami przyjętymi w państwach praworządnych i stosujemy podobne przepisy, które istnieją w innych państwach. - Działania KE są od lat takie same. Zasadniczy charakter sporu się nie zmienia - podkreślił.

Czytaj również:

Europoseł przypomniał ostrzeżenia kierowane wobec Polski ws. Puszczy Białowieskiej, kiedy również Polska miała być ukarana. - Czy komisja zdecyduje się na tak drastyczne środki? Dotychczas jeszcze nigdy ich nie zastosowała. Przypomnę, że wówczas ws. Puszczy Białowieskiej, ostatecznie zastosowaliśmy się do tej decyzji TSUE. Ale sprawa nie miała tak wielkiej wagi ustrojowej, jaka jest dzisiaj i zwłaszcza po orzeczeniu polskiego Trybunału Konstytucyjnego - powiedział Zdzisław Krasnodębski.

Paweł Jabłoński 1200 free.jpg
Wiceszef MSZ o sporze Polski z TSUE: widzimy, że w UE nie ma równego traktowania

- Nasz TK oraz Trybunały Konstytucyjne i ich odpowiedniki w innych krajach są w niektórych przypadkach władne, a nawet mają obowiązek sprawdzać, czy decyzje podjęte przez KE lub orzeczenia TSUE spełniają takie warunki. Więc ten spór jest problemem zasadniczym o naturze prawnej, ale jednocześnie oczywiście jest też kwestią polityczną, gdyż dotyczy tego, czym jest Unia i czym będzie w przyszłości - wyjaśnił europoseł PiS.

- Nałożenie kary w takiej sprawie byłoby wykroczeniem, ponieważ środek zabezpieczający orzeczenie TSUE, jest wykroczeniem poza kompetencje tego trybunału - dodał polityk.

pg,wpolityce.pl

Czytaj także

Premier o kompromisie w Brukseli: 770 mld zł dla Polski to bardzo dobry budżet

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 14:03
- Dzięki negocjacjom, które były dość długotrwałe, trudne, żmudne doszło do porozumienia, które zaakceptowało wszystkie nasze warunki - mówił premier Mateusz Morawiecki w Brukseli. W piątek zakończył się szczyt UE, na którym doszło do porozumienia w sprawie kolejnego unijnego budżetu i funduszu odbudowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Truskawa: gdyby nie pandemia, sprawa tzw. praworządności stawiana by była ostrzej

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2020 12:44
- Widać wyraźnie rozczarowanie tych środowisk unijnych, które za takim rozwiązaniem optowały. Gdyby nie wola państw do uzyskania pomocy z funduszu covidowego, myślę że nie byłoby ani sukcesu lipcowego, ani tym bardziej odejścia od stosowania tego mechanizmu praworządności - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa komentując osiągnięty na szczycie UE kompromis dotyczący budżetu.
rozwiń zwiń