X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Raport KE o Polsce. Piotr Müller: podejmiemy właściwy dialog z Komisją

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 17:49
"Polski rząd dokona analizy dokumentów przedstawionych przez Komisję Europejską" - napisał na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller odnosząc się do raportu o praworządności w unijnych krajach. Opublikowany dzisiaj dokument jest krytyczny wobec Polski.
Siedziba Komisji Europejskiej (zdjęcie ilustracyjne)
Siedziba Komisji Europejskiej (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Hadrian/ Shutterstock

W analizie poświęconej Polsce Komisja Europejska napisała o poważnych obawach dotyczących reform sądownictwa, które - według komisji - zwiększyły wpływ władzy wykonawczej i ustawodawczej na wymiar sprawiedliwości, osłabiając niezawisłość sędziów.

shutter tsue free 1200.jpg
Hiszpania oskarża TSUE o decydowanie w sprawach należących do kompetencji krajów UE

Piotr Mueller napisał, że Polska, podobnie jak inne unijne kraje, podkreśla konieczność przestrzegania przepisów unijnych traktatów. Określają one wprost, które kompetencje są przekazane Unii Europejskiej, a które pozostają wyłącznymi kompetencjami krajów.

Rzecznik polskiego rządu podkreślił, że obowiązujące w Polsce rozwiązania prawne są podobne do tych istniejących w innych państwach Unii Europejskiej. Zapowiedział też podjęcie właściwego dialogu z Komisją Europejską w celu wyjaśnienia istoty różnicy zdań w tym zakresie.

Czytaj również:

Komisja Europejska wysłała też do Polski list z pytaniem o wypełnienie werdyktu unijnego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie sądownictwa. Chodzi o decyzję sędziów z ubiegłego tygodnia o natychmiastowym zamrożeniu wszelkich działań Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Warszawa ma czas do 16 sierpnia na odpowiedź. W przeciwnym razie Bruksela skieruje wniosek do Trybunału w Luksemburgu o nałożenie kar finansowych.

nt

Czytaj także

Rzecznik TSUE: polskie prawo ws. systemu odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów jest sprzeczne z prawem UE

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 11:14
- Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej powinien orzec, że polskie ustawodawstwo dotyczące systemu odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów jest sprzeczne z prawem unijnym - poinformował w wydanej w czwartek opinii rzecznik generalny TSUE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sebastian Kaleta: opinia rzecznika generalnego TSUE to atak na Polskę

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 16:44
- To kolejny akt teatru politycznego - tak wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta odniósł się do opinii rzecznika generalnego Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej dotyczącej systemu dyscyplinarnego sędziów w Polsce. Zdaniem rzecznika, system jest sprzeczny z prawem UE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawo unijne czy krajowe? Wiceminister sprawiedliwości: chodzi o potwierdzenie oczywistego faktu

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 09:43
- To, o co toczy się gra, to potwierdzenie pewnego faktu, który dla polskiego Trybunału Konstytucyjnego oczywisty jest już od kilkunastu lat - powiedział na antenie TVP Info wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości Marcin Romanowski, odnosząc się do rozpoznawanej przez TK sprawy wyższości prawa unijnego nad krajowym.
rozwiń zwiń