X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nagrody Przeszłość/Przyszłość. Zgłoś inicjatywę związaną z promocją i upamiętnianiem polskiej historii

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 09:25
Fundacja im. Janusza Kurtyki zaprasza do udziału w organizowanej w tym roku I edycji Konkursu o Nagrody Przeszłość/Przyszłość. Jest to inicjatywa mająca na celu dokonanie przeglądu oraz nagrodzenie i promocję najlepszych polskich inicjatyw związanych z promocją i upamiętnianiem polskiej historii, które mimo swoich ewidentnych atutów, pozostają szerzej nieznane.
Inicjatywa Nagrody PrzeszłośćPrzyszłość
Inicjatywa Nagrody Przeszłość/PrzyszłośćFoto: mat. promocyjne

mid-21629113.jpg
Wręczono nagrody Instytutu Pamięci Narodowej "Kustosz Pamięci Narodowej"

Kandydatów można zgłaszać do 25 lipca 2021 roku. Nagrody przyznane zostaną przez Kapitułę Konkursową w następujących kategoriach:

  • "Upamiętnienie w terenie"
  • "Dyplomacja publiczna i troska o dobre imię Polski za granicą"
  • "Strażnicy Ksiąg"(księgarnie, antykwariaty, biblioteki, wydawnictwa)
  • "Innowacyjne formy edukacji historycznej"

Nagrodzenie najciekawszych zjawisk związanych z promocją to nie wszystko. "Stoją za nimi konkretni ludzie, grupy, firmy, stowarzyszenia a w raz z nimi pasje, opowieści, przeżycia i wyjątkowe doświadczanie patriotyzmu. Chcemy, abyśmy mogli się wszyscy poznać i opowiedzieć sobie siebie nawzajem! Dlatego wszystkich Nominowanych, Laureatów i 30 wylosowanych zgłaszających zaprosimy na festiwal inicjatyw zorganizowany w ostatni weekend sierpnia 2021 r." -podaje fundacja.

Festiwalowi w ostatni weekend sierpnia 2021 roku oraz wręczeniu Nagród Przeszłość/Przyszłość towarzyszyć będzie szereg inicjatyw takich jak wręczenie Nagrody im. Janusza Kurtyki, panele dyskusyjne, występy artystyczne, spacery historyczne po warszawie, czy wystawa.

Więcej o kategoriach konkursowych

"Upamiętnienie w terenie" – kategoria obejmująca inicjatywy upamiętniające polską historię i polskich bohaterów, w szczególności bohaterów podziemia niepodległościowego, w szczególności w miastach, miejscowościach, na wsiach, w lasach, górach, np. w postaci tablic, pomników, drogowskazów, płyt nagrobnych i innych.

"Dyplomacja publiczna i troska o dobre imię Polski za granicą" – kategoria obejmująca inicjatywy, promujące polską historię i broniące jej dobrego imienia za granicą. W tej kategorii nagradzane będą przedsięwzięcia prowadzone zarówno przez sektor publiczny, przedsiębiorców, NGO oraz osoby prywatne.

"Strażnicy Ksiąg (księgarnie, antykwariaty, biblioteki, wydawnictwa)" – kategoria obejmująca ponadstandardowe inicjatywy księgarzy, antykwariuszy, bibliotekarzy i wydawców, związane z ich pracą, które przyczyniają się do promocji polskiej historii lub jej upamiętnienia. Nagrodę zdobyć mogą zarówno właściciele, jak i wyróżniający się pracownicy.

"Innowacyjne formy edukacji historycznej" – kategoria obejmująca inicjatywy promujące polską historię z wykorzystaniem niestandardowych metod edukacji, dostosowanych do współczesnego odbiorcy, np. gry planszowe, filmy, gry terenowe, interaktywne wystawy, strony internetowe i inne.

Zgłoszeń można dokonywać do 25 lipca 2021 roku poprzez formularz online zamieszczony na stronie internetowej Fundacji. Regulamin oraz idea Konkursu wraz z Kapitułą również dostępne są na stronie internetowej Fundacji.

dn

Czytaj także

Rozstrzygnięto konkurs #KochamŚląsk organizowany przez TAURON. Zobacz najlepsze zdjęcia laureatów

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 12:01
TAURON rozstrzygnął instagramowy konkurs #KochamŚląsk, upamiętniający setną rocznicę Powstań Śląskich. Łącznie do konkursu zgłoszono ponad 500 prac. Autorka najlepszej otrzymała voucher na lot balonem nad Śląskiem.
rozwiń zwiń