X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

PE przyjął rezolucję uzależniającą wypłatę funduszy z praworządnością. Ziobro: to antydemokratyczne

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 18:09
Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział podczas konferencji prasowej, że rezolucja przyjęta dziś przez Parlament Europejski jest antydemokratyczna.
Zbigniew Ziobro
Zbigniew ZiobroFoto: Twitter/Ministerstwo Sprawiedliwości

Parlament wezwał Komisję do uruchomienia procedury uzależniającej wypłatę unijnych funduszy od przestrzegania kwestii praworządnościowych. W przyjętej rezolucji europosłowie skrytykowali Komisję za brak działań w - jak napisali - "najbardziej oczywistych przypadkach naruszeń praworządności w Unii".

Posłuchaj
00:14 11128698_2.mp3 Zbigniew Ziobro: rezolucja przyjęta przez PE jest antydemokratyczna (IAR)

 

Romanowski 1200 pap.jpg
"Rodzina znalazła się na celowniku brukselskich elit". Romanowski o debacie w PE dot. LGBT

Agenda UE

Zbigniew Ziobro podkreślił, że Unia Europejska chce narzucić Polsce swoją agendę. - Przedstawiciele Parlamentu Europejskiego chcą narzucić swoją wolę suwerennemu, demokratycznemu państwu w obszarze ideologicznym, ale także w innych obszarach zarezerwowanych dla demokratycznie wybranych organów tego państwa - dodał.

Czytaj także:

Podobnego zdania jest europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki, który mówił, że unijne instytucje próbują pozbawić Polaków wpływu na ich państwo. - Trwa proces, który ma fundamentalne znaczenie dla przyszłości naszych dzieci. Chodzi o zabierania Polsce uprawnień suwerennego państwa. Ta rezolucja jest tego kolejnym, smutnym przykładem - zaznaczył.

Posłuchaj
00:13 11128698_1.mp3 Partyk Jaki o rezolucji PE (IAR)

Deputowani zagrozili także Brukseli pozwem do unijnego Trybunału Sprawiedliwości. Dokument poparło 506 europosłów, 150 było przeciwko, 28 wstrzymało się od głosu.

dz

Czytaj także

Skarga na unijne rozporządzenie. Bonikowska: wyroki TSUE nie zapadają szybko

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 17:40
- Nie ma przeciwskazań, by środki z Funduszu Odbudowy uruchomić pod koniec lata - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Koc: odebranie Polsce unijnych środków mogłoby wiązać się z poważnym kryzysem wewnętrznym

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 09:20
- Dzisiejsza rezolucja być może znowu jest inspirowana przez polityków opozycji z Polski - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Koc, senator z PiS. Gościem audycji była też poseł Joanna Senyszyn z Lewicy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Transformacja energetyczna. MFiPR: regiony węglowe powinny otrzymać największe wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 15:50
Polski rząd negocjuje z Komisją Europejską, by wsparcie z unijnego Funduszu Sprawiedliwej Transformacji (FST) trafiło do sześciu regionów najbardziej narażonych na skutki transformacji energetycznej - poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
rozwiń zwiń