X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 jest już 8,6 mln Polaków. Sprawdź nowe dane

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 23:35
W Polsce wykonano dotąd ponad 22,7 mln szczepień przeciw COVID-19, a ponad 8,6 mln osób jest w pełni zaszczepionych. Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych zdementowała doniesienia medialne o wstrzymaniu szczepień preparatem AstraZeneca.
Od 7 czerwca wykonywane są szczepienia u dzieci w grupie wiekowej 12-15 lat
Od 7 czerwca wykonywane są szczepienia u dzieci w grupie wiekowej 12-15 latFoto: Sylwia Penc/Forum
szxczepionka pap 1200 .jpg
"Zbliżamy się do poziomu odporności populacyjnej". Minister zdrowia o akcji szczepień

W Polsce wykonano 22 737 088 szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca, a także jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest 8 621 029 osób - wynika z danych na rządowej stronie poświęconej szczepieniom.

Czytaj także:

Dzienna liczba szczepień wyniosła 384 312. Najwięcej wykonano ich w woj. mazowieckim (57 167), śląskim (45 385) i w wielkopolskim (37 679). Najmniej pacjentów zaszczepiono w woj. podlaskim i opolskim.

Łącznie do Polski dostarczono dotąd 26 994 540 dawek.

Zutylizowano ponad 22 tys. dawek

Od 27 grudnia ub.r., gdy rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19, zutylizowano 22 178 dawek. Zgłoszono 10 420 niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Od poniedziałku na szczepienie przeciw COVID-19 mogą rejestrować się nastolatkowie od 12 do 15 lat. - W ciągu dwóch dni zapisało się ponad 140 tys. nastolatków - przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szczepienie FORUM 1200.jpg
"Takie pomysły nie są nawet rozważane". RARS o rzekomym wstrzymaniu szczepień preparatem AstraZeneki

Komunikat RARS

Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych zdementowała doniesienia medialne o wstrzymaniu szczepień preparatem AstraZeneca. Jak podkreślono, "takie pomysły nie są nawet rozważane". Prezes RARS przekazał, że z powodu problemów z dostawami do Polski szczepionek przeciw COVID-19 od firmy AstraZeneca zdecydowano o tym, aby priorytetowo obsługiwać szczepienie drugą dawką. Nie ma jednak żadnych zmian w harmonogramie szczepień.

Nowe schematy szczepień

Ministerstwo Zdrowia opublikowało we wtorek nowe schematy szczepień. Szczepienia przeciw COVID-19 w Narodowym Programie Szczepień będą wykonywane preparatem Comirnaty od Pfizera po upływie 21 dni (nie dłużej niż 42 dni) między dawkami, a preparatem COVID-19 Vaccine Moderna po upływie 28 dni (nie dłużej niż 42 dni) między dawkami. Szczepionka Vaxzevria AstraZeneca w schemacie dwudawkowym ma być podawana przy zachowaniu odstępu od 35 dni (nie dłużej jednak niż do 84 dni) między dawkami.

Ministerstwo poinformowało też, że zgodnie z zaleceniami Zespołu ds. Szczepień Ochronnych i Rady Medycznej rekomendowany odstęp między dawkami szczepionki Comirnaty, podawanej dzieciom od 12 lat, wynosi 21 dni.

Osoby, które przebyły chorobę wywołaną zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, mogą być zaszczepione przeciwko COVID-19 w terminie nie wcześniejszym niż 30 dni od uzyskania pozytywnego testu na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Łącznie od marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono 2 876 289 przypadków. Zmarło 74 363 osób z COVID-19.

***

***

Szczepienie przeciw COVID-19 (opr. Adam Ziemienowicz/PAP) Szczepienie przeciw COVID-19 (opr. Adam Ziemienowicz/PAP)

pb

Czytaj także

Krótszy odstęp między podaniem pierwszej i drugiej dawki szczepionki. Sprawdź szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 20:17
Ministerstwo zdrowia skróciło odstęp między podaniem pierwszej i drugiej dawki szczepionek przeciw COVID-19. Resort opublikował nowe schematy szczepień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Gut o szczepieniach: liczba osób zabezpieczonych jest stosunkowo duża

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 13:20
- Przestaliśmy się także obawiać o naszą służbę zdrowia, ponieważ i miejsc, i respiratorów wystarczy. Teraz zostały sprawy ochrony indywidualnej, więc każdy musi się trochę pomartwić sam o siebie - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prof. Włodzimierz Gut. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zwiększą bezpieczeństwo w krajach turystycznych". Maria Libura o znaczeniu certyfikatów covidowych

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 15:35
Europosłowie zaapelowali do Komisji Europejskiej, by ta dopilnowała bezproblemowego wdrożenia certyfikatów covidowych od 1 lipca w całej Unii Europejskiej. Gościem Polskiego Radia 24 była Maria Libura (ekspert ds. zdrowia, kierowniczka Zakładu Dydaktyki i Symulacji Medycznej Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego), która mówiła o roli i znaczeniu "paszportów" covidowych. - Paszportem covidowy mówi o tym, że dana osoba poruszająca się nie stanowi zagrożenia dla kraju docelowego - podkreśliła. 
rozwiń zwiń