X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kolejny krok w programie szczepień. Od dziś można je wykonywać w aptekach

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 18:32
Do dziś możliwe jest szczepienie przeciw COVID-19 w aptekach. Wczoraj w Dzienniku Ustaw zostało opublikowane zmienione rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie określonych warunków, jakie powinny spełniać apteki.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Stephen Barnes

Rzecznik Naczelnej Izby Aptekarskiej Tomasz Leleno powiedział IAR, że tak naprawdę jesteśmy w sytuacji, że mamy możliwość szczepień w aptece, ale przez kilka najbliższych tygodni apteki będą przygotowywały się do wdrożenia nowych przepisów. - Liczymy na to, że jeszcze przed wakacjami pierwszy pacjent zostanie zaszczepiony w aptece - zaznaczył.

Posłuchaj
00:18 11126727_1.mp3 Od dziś możliwe szczepienia przeciw COVID-19 w aptekach (IAR)

 

szxczepionka pap 1200 .jpg
"Zbliżamy się do poziomu odporności populacyjnej". Minister zdrowia o akcji szczepień

Wymogi

Tomasz Leleno dodał, że apteka musi spełnić określone wymogi, żeby prowadzić szczepienia. - Przede wszystkim w aptece musi być wydzielona przestrzeń, która zapewni pacjentowi prywatność, intymność. Poza tym musi być pojemnik na odpady medyczne, środki do dezynfekcji, zestawy z adrenaliną i zestawy do wykonywania opatrunków - wyjaśnił.

Czytaj także: 

9 tysięcy farmaceutów ukończyło kurs wykonywania szczepień, a 6 300 farmaceutów może kwalifikować do szczepień przeciw COVID-19. Według Naczelnej Izby Aptekarskiej około 70 procent aptek w Polsce będzie mogło wykonywać szczepienia.

dz

Czytaj także

EMA analizuje wniosek Moderny dot. szczepień nastolatków

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 17:13
Europejska Agencja Leków rozpoczęła analizę wniosku firmy Moderna o dopuszczenie jej szczepionek przeciw koronawirusowi dla młodzieży od 12 do 17 lat. Obecnie preparaty tej firmy mogą być podawane w Unii osobom od 18 roku życia, a autoryzację koncern otrzymał w styczniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Część ograniczeń tylko dla niezaszczepionych? Rada Medyczna: wszystkich obostrzeń nie da się w naszej ocenie znieść

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 12:28
- Jako członkowie Rady Medycznej przy premierze konsekwentnie opowiadamy się za utrzymaniem części obostrzeń dla osób niezaszczepionych - powiedział dr Konstanty Szułdrzyński. Dodał, że rekomendacja rady jest jednak tylko jedną z opinii branych pod uwagę przez rząd przy podejmowaniu decyzji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zwiększą bezpieczeństwo w krajach turystycznych". Maria Libura o znaczeniu certyfikatów covidowych

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 15:35
Europosłowie zaapelowali do Komisji Europejskiej, by ta dopilnowała bezproblemowego wdrożenia certyfikatów covidowych od 1 lipca w całej Unii Europejskiej. Gościem Polskiego Radia 24 była Maria Libura (ekspert ds. zdrowia, kierowniczka Zakładu Dydaktyki i Symulacji Medycznej Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego), która mówiła o roli i znaczeniu "paszportów" covidowych. - Paszportem covidowy mówi o tym, że dana osoba poruszająca się nie stanowi zagrożenia dla kraju docelowego - podkreśliła. 
rozwiń zwiń