X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Parlament Europejski dał zielone światło dla wprowadzenia certyfikatów COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 10:37
Eurodeputowani przyjęli rozporządzenie w sprawie certyfikatów COVID-19. Teraz czas na państwa członkowskie, które muszą formalnie zakończyć procedury.
Unijne certyfikaty COVID-19 mają ułatwiać przekraczanie granic
Unijne certyfikaty COVID-19 mają ułatwiać przekraczanie granicFoto: PIXSEEL/ FORUM

We wtorek, podczas debaty na sesji plenarnej w Strasburgu, europosłowie wezwali unijne kraje do wypełnienia wszystkich kryteriów technicznych, by dokumenty były dostępne od 1 lipca.

koronawirus szczepienie covid-19 pap 1200.jpg
Dezinformacja wokół COVID-19. Głównym źródłem zautomatyzowane boty

00:57 certyfikarty spec plomecka .mp3 Parlament Europejski dał zielone światło dla wprowadzenia certyfikatów kowidowych. Deputowani przyjęli rozporządzenie w tej sprawie. Teraz czas na państwa członkowskie, które muszą formalnie zakończyć procedury. Z Brukseli - Beata Płomecka (IAR)

Unijny system wdrożony

Certyfikaty mają ułatwić podróżowanie w Unii Europejskiej bez dodatkowych wymogów. Będą potwierdzały, że ich posiadacze zostali zaszczepieni, albo mają negatywne wyniki testów, albo przeszli zakażenie. - Certyfikat, który będzie bezpłatny, będzie wystawiany przez wszystkie państwa członkowskie i będzie akceptowany w całej Europie - mówił wczoraj podczas debaty komisarz odpowiedzialny za sprawiedliwość Didier Reynders.

Czytaj także: 

Unijny system weryfikacji już jest wdrożony - 23 kraje deklarują, że są gotowe techniczne, a dziewięć, w tym Polska, już wydaje co najmniej jeden rodzaj certyfikatu.

Pozwolenia na wnioski o dotacje na zakup testów

Europosłowie apelowali też wczoraj podczas debaty, by testy na obecność COVID-19 były przystępne cenowo, a najlepiej, by były darmowe, skoro szczepienia są bezpłatne. Unijny komisarz poinformował, że kraje członkowskie mogą już podpisywać umowy na dotacje na zakup testów. Komisja przeznaczyła na ten cel 100 milionów euro.


mbl

Czytaj także

Szczepienia dzieci przeciw COVID-19. Prof. Horban: chcielibyśmy zacząć jak najszybciej

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 03:42
- Dobrze byłoby zaszczepić jak najwięcej dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem następnego roku szkolnego - powiedział profesor Andrzej Horban, główny doradca premiera do spraw COVID-19. Ocenił, że decyzja Rady Medycznej na szczepienie dzieci i młodzieży powyżej 12. roku życia była "spodziewana". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyplomaci pracujący na Białorusi zaszczepili się w Wilnie. Z pomocy Litwy skorzystało 60 osób

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2021 16:03
60 dyplomatów krajów Unii Europejskiej pracujących na Białorusi zostało zaszczepionych przeciw COVID-19 na Litwie – poinformował szef litewskiego ministerstwa spraw zagranicznych Gabrielius Landsbergis.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus wydostał się z laboratorium w Wuhanie? USA i UE chcą wyjaśnić tę sprawę

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 22:45
USA i Unia Europejska poprą działania zmierzające do zbadania pochodzenia pandemii COVID-19 - wynika z dokumentu, na który powołuje się agencja Bloomberga. To efekt utrzymujących się wątpliwości, czy koronawirus pochodzi od zwierzęcia, czy np. wydostał się z laboratorium w chińskim mieście Wuhan.
rozwiń zwiń