X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szczepionka przeciw COVID-19 nawet dla niemowlaków. Pfizer zaczyna testy m.in. w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 01:53
Koncern farmakologiczny Pfizer zapowiedział rozpoczęcie drugiej fazy badań klinicznych nad swoją szczepionką przeciw COVID-19 z udziałem dzieci w wieku od 6 miesięcy do 11 lat w USA, Finlandii, Polsce i Hiszpanii. To wynik pozytywnych wyników pierwszej fazy badań.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Galina Sharapova/shutterstock

Zarejestrowana w Nowym Jorku firma poinformowała, że pierwsza faza testów w USA z udziałem 144 dzieci wykazała silną odpowiedź układu odpornościowego i nie wykazała problemów z bezpieczeństwem.

1200_szczepienie_shutterstock.png
"Jest tylko jeden sposób na uniknięcie kolejnej fali epidemii". Premier apeluje, aby się szczepić

W nowej fazie z udziałem 4,5 tys. dzieci badane będą dwa reżimy dawkowe - 10 mikrogramów dla dzieci w wieku 5-11 lat i 3 mikrogramów dla młodszych. Dorośli oraz dzieci powyżej 12 lat otrzymują 30 mikrogramów.

Pierwsze wyniki badań wśród tej starszej grupy dzieci spodziewane są we wrześniu, zaś młodszych - w październiku lub listopadzie.

Czytaj także:Stworzony przez Pfizera i niemiecki BioNTech preparat został już wcześniej dopuszczony do użytku dla dzieci w wieku 12-15 lat przez regulatorów w USA i UE. W USA co najmniej jedną dawkę szczepionki otrzymało już prawie 7 mln nastolatków.

fc

Czytaj także

Szczepionki Pfizera dłużej postoją w lodówce. Jest decyzja EMA

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 05:11
Nieotwarta fiolka Comirnaty, po wyjęciu z zamrażarki, może być przechowywana w lodówce w temperaturze od 2 do 8 st. C, do 31 dni, a nie jak dotąd do 5 dni - wskazał prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych Grzegorz Cessak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

EMA analizuje wniosek Moderny dot. szczepień nastolatków

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 17:13
Europejska Agencja Leków rozpoczęła analizę wniosku firmy Moderna o dopuszczenie jej szczepionek przeciw koronawirusowi dla młodzieży od 12 do 17 lat. Obecnie preparaty tej firmy mogą być podawane w Unii osobom od 18 roku życia, a autoryzację koncern otrzymał w styczniu.
rozwiń zwiń