X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Część ograniczeń tylko dla niezaszczepionych? Rada Medyczna: wszystkich obostrzeń nie da się w naszej ocenie znieść

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 12:28
- Jako członkowie Rady Medycznej przy premierze konsekwentnie opowiadamy się za utrzymaniem części obostrzeń dla osób niezaszczepionych - powiedział dr Konstanty Szułdrzyński. Dodał, że rekomendacja rady jest jednak tylko jedną z opinii branych pod uwagę przez rząd przy podejmowaniu decyzji.
Szczepienia nastolatków
Szczepienia nastolatkówFoto: FORUM/Krzysztof Zatycki

Koronawirus polska obostrzenia restauracja 1200.jpg
"Jak najbardziej zrozumiałe". Prof. Jarosław Fedorowski o luzowaniu obostrzeń

- Nie rozmawialiśmy ostatnio z rządem o szczegółach luzowania obostrzeń, ale ogólna strategia ich znoszenia została wypracowana dużo wcześniej. Epidemia się nie skończyła i póki tak jest, to wszystkich obostrzeń nie da się w naszej ocenie znieść. Oczywiście w stosunku do osób niezaszczepionych. Osoby zaszczepione czy uodpornione w wyniki przebycia COVID-19 powinny natomiast być zwalniane z kolejnych rygorów sanitarnych czy ograniczeń - powiedział dr Szułdrzyński.

Dodał jednak, że opinia Rady Medycznej jest tylko jedną z wielu, którymi kieruje się rząd przy podejmowaniu ostatecznych decyzji.

Sytuacja epidemiczna

- To nie jest tak, że rząd idzie, jak po sznurku za naszymi rekomendacjami. Oczywiście, teraz sytuacja epidemiczna jest dobra i nikt nie mówi, że obostrzenia mają być takie jak w marcu czy kwietniu. Nie można jednak nie zauważyć cały czas bardzo znacznego procenta osób niezaszczepionych, bo to wśród nich będą głównie zakażenia w kolejnej fali - ocenił dr Szułdrzyński.

Jego zdaniem oczywistym jest, że można obecnie poluzować limity wiernych w kościołach, bo latem zakażeń jest mało i najpewniej będzie mało.

- Osobiście mam jednak w tej sprawie jedną wątpliwość. Wobec dość niechętnej postawy wobec szczepień części kleru, a nawet hierarchów, należy założyć, że procent osób niezaszczepionych w kościele będzie wyższy niż w populacji. W ogóle nie rozumiem podejścia części przedstawicieli Kościoła katolickiego do tej kwestii, bo w mojej ocenie brakuje jego jednoznacznego głosu za szczepieniami. Stąd bierze się też kłopot z zaszczepieniem osób powyżej 80. roku życia, dla których księża są najczęściej najważniejszymi autorytetami. A to właśnie te osoby będą znów jesienią narażone na najcięższy przebieg COVID-19. To właśnie niezaszczepieni seniorzy mogą trafiać do szpitali i pod respirator - dodał ekspert.

pkur

Czytaj także

"Zniesienie zakazu zgromadzeń spontanicznych". Szef KPRM zdradza, jaki termin jest rozważany

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 10:38
- Kolejne luzowanie obostrzeń planowane jest na koniec czerwca; zakładam, że jednym z przepisów, który zostanie wówczas zniesiony, jest zakaz zgromadzeń spontanicznych - poinformował w poniedziałek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef KPRM: w tym tygodniu dalsze luzowanie obostrzeń, obejmie także zgromadzenia spontaniczne

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 09:52
Do końca tygodnia premier i minister zdrowia przedstawią informacje ws. dalszego luzowania obostrzeń, wśród tych informacji będzie ujęta kwestia zgromadzeń spontanicznych - poinformował w poniedziałek w Radiu Zet szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy poznamy kolejne decyzje dot. luzowania obostrzeń? Minister zdrowia wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 15:17
Do końca tego tygodnia będziemy starali się przedstawić konkretne propozycje dotyczące znoszenia kolejnych obostrzeń - powiedział we wtorek w Raciborzu minister zdrowia Adam Niedzielski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Limit wiernych w kościołach. Premier: chcemy, żeby mogła być wypełniona połowa miejsc

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 17:52
- Podjęliśmy decyzję, żeby w kościołach od przyszłego tygodnia mogła być wypełniona połowa miejsc. Szczegóły w czwartek - poinformował premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń